| anonim_4396 a întrebat:

Dacă mă întâlnesc de mult timp cu o fată și suntem doar prieteni, este normal să plătesc eu pentru amândoi sau fiecare să își plătească ce a consumat?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lasa prietenia ca te îndrăgostești de ea si ea te vede ca pe un frate

| SilentRain a răspuns:

Normal e sa plătească fiecare pentru el, fata e nesimțită daca iese pe banii tai mereu

| SociopatuI a răspuns:

Fiecare sa-si plateasca portia. Spune-i ca platesti tu dar faceti sex. Va accepta sa isi plateasca partea, sau poate ai noroc de desert la hotel.

| anonim_4396 explică (pentru SociopatuI):

Sau poate primesc o palmă peste față și după află toți colegii ce am făcutlaughing

| SociopatuI a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu risti, nu castigi.

| AlexValentinn a răspuns:

Asta cu platitu consumatiei o faceam cand voiam sa combin o fata, dar daca nu aveam niciun interes de la ea, nu plateam, o lasam sa isi plateasca ea, ba din contra cateodata imi plateau ele consumatia. Depinde de circumstanta. Daca sunteti prieteni foarte buni va platiti fiecare asa ar fi ok sau de ex platesti tu daca ai bani si ea se intampla sa nu aiba dar normal ar fi si ea sa plateasca cand nu ai. Adica va ajutati unul pe altul fiind prieteni. Ti-am zis depinde de circumstanta, eu mai plateam consumatia fetei si in cazul in care aveam bani multi la mine adica cateva sute de lei nu ma mai uitam la 20 30 de lei cat facea ea consumatie ca pur si simplu nu ma interesa de bani, dar cand aveam banii numarati nu ii plateam.

| aleee5262 a răspuns:

Atata timp cat nu sunteti împreună platiti fiecare pentru el. Daca ii platesti un suc odata nu i nimic. Dar daca esti prea bun esti luat e prost