| TraianIImperator a întrebat:

Dacă mă uit pe Youtube la cum se dezansamblează un laptop și încerc apoi pe laptop-ul mai vechi al părinților se numește că sunt curajos. Dar dacă ași încerca direct pe laptop-ul meu nou-nouț s-ar numi că sunt temerar?

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu, s-ar numi inconștiență

| TraianIImperator explică (pentru sierra1):

Inconștiența și temeritatea sunt sinonime, în opinia mea.

| sierra1 a răspuns (pentru TraianIImperator):

Sigur, fiecare are dereptul la o opinie.

Mamă-ta ce-o zice că-i fluturi garanția laptopului? că ești temerar? mde...

| TraianIImperator explică (pentru sierra1):

Laptop-ul respectiv are 6 ani. Am zis că ași fi curajos pentru că m-am uitat pe Youtube înainte și oricum nu prea mai este folosit. Nu am început să scot hard-ul și RAMii ca nebunul, bazându-mă pe intuiție.
BTW: dacă ași fi făcut asta, cred că tot temeritate s-ar fi numit (căutarea pericolului cu orice preț).

| sierra1 a răspuns (pentru TraianIImperator):

"Dar dacă ași încerca direct pe laptop-ul meu nou-nouț" - ce vorbești bărbate? uiți de la mână până la tastatură ce spui?

| TraianIImperator explică (pentru sierra1):

Laptop-ul respectiv are 6 ani.
Aici m-am referit la laptop-ul părinților, dar acum mi-am dat seama că am înțeles greșit răspunsul.

| sierra1 a răspuns (pentru TraianIImperator):

Ai greșit intrebarea

Răspuns utilizator avertizat
| TraianIImperator explică (pentru Harfagre):

Cred că mai de grabă au fost curajoși, nu temerari.

Răspuns utilizator avertizat