| OnePiece a întrebat:

Daca maine s-ar legaliza, toate intr-o singura zi, casatoriile gay, adoptia copiilor de catre astfel de cupluri, legalizarea deplina a drepturilor trans, blocarea oricaror fel de fonduri publice catre biserica si interzicerea religiei in scoli, care credeti ca ar fi reactia publicului general?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Avand in vedere ca majoritatea nu sunt de acord, sigur o sa fie o reactie nasoala.

| Wr3nch a răspuns:

Iti dai seama ca iese cu scandal si drama maxima in strada si la TV.

| Hammurabi a răspuns:

Păi gândește și tu puțin.
Dacă nu se legalizează ceea ce spui tu, e clar că sunt mai mulți (majoritatea) împotriva legalizării lor, decât cei care sunt pentru.
"publicul general" nu e altceva decât "majoritatea".
Și se întâmplă doar ceea ce își dorește "publicul general"/"majoritatea".
Totdeauna se va întâmpla numai cum dorește "majoritatea".
Logic, nu?

| J0B0MAT a răspuns:

Haos.

| Mayhem666 a răspuns:

Ce bine ar fi daca s-ar intampla asta, desi amandoi stim ca nu se va intampla, cel putin nu in viitorul apropiat.

Sigur vor exista proteste, si multe fiind din cauza fanaticilor religiosi.