| Bistriceanu_Cosmin_2000 a întrebat:

Daca media la o materie pe primul semestru imi iese media 7 iar pe al doilea 4 trec clasa? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Da.

| Bistriceanu_Cosmin_2000 explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Dar cum se face media? [ca sa stiu pe viitor] ai funda

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Da. Media anuala se calculează prin adunarea mediilor semestriale, pe care le împarți la 2. => 7+4=11/2= 5,5 ceea ce înseamnă ca ai trecut.

| Mayar a răspuns:

:O Nici nu sunteti la faculta si in loc sa luati cu usurinta 7-8, nici 5 nu sunteti in stare?! Imi pare rau, dar relaitatea e asta : nu iti folosesti creierul!