| Lorenzo1 a întrebat:

Daca mi-am facut cont la o banca pentru un job din asta ocazional si ca numar de telefon l-am pus pe cel indicat de tipul cu care am vorbit pentru job-ul respectiv pentru a fi numarul de serviciu ar fi ceva dubios? Mentionez ca am primit un mail de la banca cum ca as fi solicitat un retur, retur pe care nu l-am solicitat.Este un pericol chestia asta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Numarul de telefon legat de contul tauu bancar, trebuie sa fie DOAR numarul tau de mobil, nu altul.
iata si dovada, cine stie cine a raspuns la telefon si a cerut sa se faca returul.
Mergi de urgenta la banca, la ghiseu si schimba numarul de telefon si vezi despre ce este vroba cu returul ala, ca-i dubios ce se intampla cu conttul tau bancar.
Niciodata, dar absolut niciodata nu pui pe altii sa ia legatura cu banca ta, ca esti in epricol sa ramai fara bani in cont.

| Lorenzo1 explică:

Da,am solicitat sa mi se schimbe nr de telefon. Odata ce se schimba, contul este in afara oricarui pericol, nu?