| Xmen22 a întrebat:

Daca nu acorzi prioritate la un pieton și nu te-a văzut poliția e problema?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu se intampla nimic atat timp cat nu ii faci rau.

| goguPatent a răspuns:

Daca nu dai peste el ramani doar cu nesimțirea

| anonim_4396 a răspuns (pentru goguPatent):

rolling on the floor

| Together a răspuns:

Da, problema e ca ai putea rani pietonul sau te va putea vedea politia datile viitoare. E o idee buna sa fii motivat sa nu faci asta, ca sa eviti situatiile alea. Daca nu te inveti sa ai obiceiul asta risti sa patesti lucruri foarte nasoale.

| alexandradlr a răspuns:

Da, deoarece inseamna ca nu ai respectat o regula din codul rutier.

| catalin09023 a răspuns:

Salut,

Data viitoare sa acorzi. Faptul ca "politia nu m-a vazut", nu inseamna ca putem face ce vrem.
Daca pietonul era accidentat, puteai risca un dosar penal frumusel happy
Iar daca te vedea politia, permisul ramanea la ei. =)

Incearca sa respecti legile, nu sunt facute doar sa fie.

| BogdanEminovici a răspuns:

Dacă există cameri de luat vederi în acea zonă da este o problemă.