| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Daca nu ar exista doctori si oameni de stiinta, cate miliarde de oameni ar muri?

5 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Nu am ajunge la cifra de miliarde ca sa moara dintr-odata atatia.

Răspuns utilizator avertizat
| Apokales a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Pai, am fi fost ca in era medievala, cand razboiul nu era cert cand va avea loc, dar era sigur. Razboiul ar fi fost mult mai sangeros, iar vis-a-vis de virus, el s-ar fi propagat mult mai rapid. Nu s-ar fi tinut cont de existenta lui, ci mai degraba de furia lui Dumnezeu pe cei pacatosi, si desigur nici nu s-ar fi transmis in Europa, ar fi ramas in China big grin. Iar cifra de 7 miliarde sau 8, cat mai suntem pe acum ca nu mai stiu, nu s-ar fi mentinut datorita razboiului si foametei si ar fi fost care pe care. Tine cont de faptul ca revolutia stiintifica a inceput cu descoperirea tunului si folosirea prafului de pusca in acest sens, pana atunci praful de pusca era folosit pentru artificii, el fiind descoperit de catre chinezi.

| FreddieM a răspuns:

Pana acu 200 de ani nu existau nici doctori si nici oameni de stiinta (au existat savanti, dar erau,, pionieri" in faza de cercetare) si nu mureau miliarde.
Pace

| Robertandrei4858 a răspuns:

Organismul este cat de cat adaptabil deci cred ca in timp oamenii ar fi mai longevivi.