| Narfundo a întrebat:

Daca nu ar mai exista televizoarele si internetul ce s-ar mai intampla?!

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu s-ar intampla nimic, poate ca s-ar citi mai multe carti si nu ar mai fi asa multi tineri someri[multi prefera sa isi ocupe timpul la pc si sa i a somaj de la stat]

| Musique a răspuns:

Ar fi biblioteca goală.

| Iulian03 a răspuns:

Ce sa se intample? Ar fi ca pe vremuri.

| M25M a răspuns:

Psihologic multi ar intra in depresie, vor simti anxietate, neliniste.
Personal, as citi mai mult decat o fac.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

La nivel economic, cultural, si social? Dar mai ales economic-HAOS!
Internetul ma ajuta, si cartile de asemenea.TV-ul nu ma intereseaza.Bineinteles,puteai sa spui "televiziunea", dar in fine, tot aia e.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Multi spun ca vom descoperi "viata reala". Bullsh*ts! Ei deja depind de viata reala, de aceea spun asta.

| Mihaela1964 a răspuns:

Am gasi carti prin biblioteci si vreme de vazut cu prietenii...n-ar fi chiar rau zic!

| LolaLollita a răspuns:

Unii dintre noi ar descoperi, altii ar redescoperi, viata reala.
Cu siguranta am avea multe activitati, ne-am intalni cu prietenii afara, nu pe retele de socializare, am iesi la un biliard, nu la "pool" pe mess.
Ar trebui, de asemenea, ca elevii sa redescopere cartile pentru a-si face temele.

| KristalPop a răspuns:

Dacă nu ar mai exista televizoarele şi internetul lumea ar fi mai liberă să citească o carte, să petreacă mai mult timp în aer liber, să facă sport.
Până la apariţia internetului nu exista om care să fie aşa dependent de televizoarele şi internet ceea ce este nociv.

| fadnox a răspuns:

Ar fi (ar trebui sa fie, cred) mai bine, strabunicii traiau bine si fara toata tehnologia asta

| Ichnat a răspuns:

Am iesi cu fetele pe afara in loc sa ne dam link-uri tongue

| Antoniacopiluța a răspuns:

Părerea mea este că ar fi mai bine.

| Cuvântul1 a răspuns:

Probabil nu ar mai fi atata prostie si nu ne-ar mai manipula nimeni prin tv, internet etc.

| Narfundo explică (pentru Cuvântul1):

Da infectie dar sunt sigur ca ne-ar manipula prin alte moduri.Nu crezi?

| Cuvântul1 a răspuns (pentru Narfundo):

Cine stie big grin

| Cuvântul1 a răspuns (pentru Narfundo):

Probabil ca presedintele si altii ne-ar pune sa le sculptam fata in copacii de pe marginea drumului.