| Alexxiax98 a întrebat:

Daca o femeie ce se imbraca sumar e violata, se poate spune ca "si-a cerut-o"? Ce credeti?

111 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Eu cred ca si femeile in lumea musulmana sunt violate si sunt imbracate, tine poate de educatie si circumstante, nu e mereu legat doar de imbracaminte.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, cel putin asta spun musulmanii!
Ca o fac special pentru a atrage barbatii, iar ei nu e pot abtine.

| Drimmero a răspuns:

Atunci cand umbla mai mult dezbracata decat imbracata e clar ca prea cuminte nu e, dar asta nu inseamna ca libidinosii au tot dreptul sa sara pe ea si sa-i faca felul, toti violatorii ar merita arsi pe rug!

| GabiDumitrescu a răspuns:

E ca si cum ai spune ca daca produsele de la raft nu au gard electric in fata se cer furate. Femeia aia poate sa se imbrace cum vrea. Intotdeauna se va gasi un debil care sa zica ca e prea provocator, chiar daca isi trage un sac in cap. Chestia e ca in societati medievale ca a noastra, ca persoana de sex feminin, e bine sa te acoperi pe cit posibil cand mergi pe strada... niciodata nu stii peste ce gasca de maimute dai.

| Endoryus a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cam asta e ideea de baza. Alea care sunt violate nu prea sunt imbracate provocator. Sunt de parere ca panaramele astea cu decolteul pana la buric si fuste de 2 degete ii intarata pe bolnavii astia care mai devreme sau mai tarziu li se urca temperatura la cap si fac ce fac.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Endoryus):

Ce e drept multe dintre astea cum descrii tu sunt si urite cu spume...

| Freya1 a răspuns:

Eu nu sunt si nu voi fi niciodată de acord cu îmbrăcămintea exagerat de sumară. Poti sa porti un decolteu, un pantalon scurt, o rochiță dar nu fund pe afara, puta la vedere etc ce poate sa atate uni bărbați sau sa provoci scârbă altora.
Chiar dacă nu sunt de acord cu o anumită îmbrăcăminte nu, nu poti sa violeze o fata/femeie pe care atata a dus-o capul. Daca un om nu iti permite sa te atingi de el nu te atingi.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Tu esti o doamna cu stil

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Dragutule :*

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Doar sa ai grija ce porti cand e vant puternic

| Andreeush a răspuns:

Nu, ăsta nu e un motiv să fie violată.

| Hammurabi a răspuns:

Nu, categoric nu.
Sunt de acord cu ce a scris Morbid. Violul e un act premeditat.

Dar totuși. Tu ai putea să explici de ce unele femei se îmbracă extrem de sumar? Care e rostul?

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Intrebarile alea sunt la misto, nu?

| Hammurabi a răspuns (pentru Endoryus):

Mi-ar plăcea să cred că da. Dar nu.

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Tu te-ai lovit rau de tot la cap atunci.

| Hammurabi a răspuns (pentru Endoryus):

De ce bre, că n-am pus eu întrebarea.

| Endoryus a răspuns (pentru Hammurabi):

Eu ma refeream mai sus la intrebarile tale, bre.
Dar totuși. Tu ai putea să explici de ce unele femei se îmbracă extrem de sumar? Care e rostul?

| Hammurabi a răspuns (pentru Endoryus):

Aaaa... credeam că zici de întrebarea postată, nu de răspunsurile mele.
Mă știi pe mine că răspund la mișto? laughing

| RainmakerX a răspuns:

Pe principiul asta mergi la piscina, gasesti o tipa care iti convine si dupa o violezi caci doar a cerut-o, nu?

Suntem oameni, nu animale!
Plus ca un disperat adevarat o sa vada si prin haine, poti sa ai si 2 pulovere de baba pe tine rolling on the floor

| aXy99 a răspuns:

Este o aberatie, nu ai cum sa spui asa ceva.
Daca cineva se uita in anumite zone (spre exemplu daca ai un decolteu exagerat) nu ar trebui invinuit, in opinia mea, pana la urma, de ce te mai imbraci asa daca nu vrei ca nimeni sa se uite? Totusi, de la asta pana la viol e cale lunga. Nu, nu si-o cere nimeni daca se imbraca mai sumar.

| sofisis a răspuns:

Nu. Dar pe mine maica-mea m-a invatat de mica faptul ca exista barbati care nu se pot controla. Mi-a spus de mica: nu intarata barbatii, nu merge dezbracata excesiv pe strada, mai ales noaptea si in locuri semi pustii, nu bea mai mult decat poti duce astfel incat sa poti sa ajungi acasa in siguranta, nu primi alcool in cluburi in pahare, decat in sticle sigilate si nu incuraja ceva daca nu esti 100% convinsa pentru ca unii barbati daca apuca sa treaca de o anumita bariera, nu mai tin cont.
Acestea fiind spuse, nimic nu scuza violul. Nici macar intr-o casnicie sotul nu te poate forta sa faci sex daca tu zici nu. Si ala poate fi incadrat la viol.

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Mama ta era/este mai inteligenta decat toate tipele mai sus la un loc. Singurul sfat bun de aici ca restul, praf si pulbere. " SE poate imbraca cum vrea" laughing. Tot astea or sa se planga de sexul frumos cand or sa le vada peste 50 de ani doar cu o ata in fund pe strada.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Este, multumesc lui Dumnezeu inca este. Si sper sa fie inca 20-30 de ani de aici incolo. Si da, este o femeie incredibil de desteapta ( deh, cu cineva trebuia sa seman si eu, nu?) si cu capul pe umeri. Intotdeauna mi-a explicat lucrurile foarte clar si sincer.

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Modestia ta o intrece si pe a mea laughing

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Wow, iti dau adresa? Primesc vreun premiu?

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Una dupa ceafa, poate. Personal chiar laughing

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Ma multumesc cu ce ai de oferit. Stii cum e : de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere laughing))

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Ai de asteptat un an atunci. La anul in aprilie mai trec prin Romania.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Ahaaaaa....ma prinzi mai batrana atunci laughing)

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Traiesc dupa zicala : gaina batrana face ciorba mai buna : )

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Pai da...dar cu morcovul tanar. Sau omiti asta special?

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Nu nu. Morcovu ala cine stie cum e. Conteaza doar ca face supa mai buna.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

...supa/ciorba, te-ai pierdut in morcovi si gaini tongue

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Ramanem la ciorba. Supa e naspa, am traume de la TPU cand aud cuvantul ala. Prea multa pitiponceala sad

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Supa, supa, supa, supa, supa, supa, supa, supa laughing)))
A si...supa!

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Vezi ultimul cuvant.
https://www.tpu.ro/......ina-4.html

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

laughing))))) neah. Nu sunt

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Iar isi face castorul publicitate rolling on the floor

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Dap... pai daca nu ma lauda si pe mine nimeni. Caut si eu laude gratuite.

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Laudele apar cand se vede ceva mai mult. Nu o nara, o ureche etc

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Da tu, ca asta imi trebuia mie. Sa pun poze pe aici laughing)
I'm cute, trust me on that laughing)) Vezi, am ajuns sa ma laud singura.

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Nu ii cred pe aia care se lauda singuri ca arata bine, aia e faza : )

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Foarte bine faci. Sunt urata cu crengi happy

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Tu cu crengi, eu cu spume. Merge : )

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Ce bine ne-ntelegem noi doi...

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Hai ca nu am coarne. Atata timp cat cei care m-am vazut vor sa ne mai vedem inseamna ca nu sunt asa rau face to face.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Si uite cum iese usor usor si din tine la suprafata dorinta de lauda de sine laughing))
Dupa personalitate cred ca esti ok la fizic. Numai un om cu incredere in el din toate punctele de vedere si inteligent are capacitatea de a fi sarcastic, caustic si ironic.
Gata, te-am uns suficient?

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Trebuia sa zic ca ies cu o punga pe fata afara ca sa para mai plauzibil

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Mi-o imprumuti si mie? laughing

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Tie iti trebuie specific pentru dintii de castor si sprancenele de bufnita. In rest nu stiu.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Sa te...

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

As fi vrut sa iti vad expresia fetei acum tongue

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Nu cred ca ai fi vrut...

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Ba da...

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Pai daca ai fi vazut-o erau doua variante: ori te faceai mic, ori imi ardeai vreo 2 la c*r

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Nu imi sta in fire prima varianta.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Inseamna ca era dureros...pentru mine si bietul meu popou laughing))

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Nu trebuie sa fie neaparat dureros, masochisto.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Imi place cum gandesti. laughing
Deci acum sunt si masochista, pe langa rea... bun asa.

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Ambele merg mana-n mana. Rautatea cu masochismul. La sexul frumos nu cei cu penis.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Da ce ma, voi sunteti urati? Hai...

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Daca ne luam dupa statistici facute in mai mult de 100 de tari, majoritatea sunt urati. Majoritatea femeilor vad majoritatea barbatilor mediocrii ( at best ) cand vine vorba de cum arata crying

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Oooo, poor, poor little ugly man!

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Nivelul tau de rautate a ajuns acolo sus langa Hitler sad

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

I need to get me a whip!

| Endoryus a răspuns (pentru sofisis):

Nu ma mir la palme dar la bici? Eh, cine sunt eu sa iti judec preferintele laughing

| Donsavas a răspuns:

Depinde de context. În unele cazuri, a fi sumar îmbrăcată e că si cand n ai fi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

În niciun caz, numai un violator poate să afirme așa ceva.

| Plato a răspuns:

Poti sa spui ca si-a cerut-o, dar asta nu face fapta violatorului mai putin grava. Poa' sa stea oricat de indecent si frivol, un om normal, care nu e psihopat, are autocontrol. Nu suntem lei, ce dracu'.
Daca tot esti libidinos, uita-te acolo si saliveaza, dar sa fortezi pe cineva e de neiertat.

DAR, poate vine Hecate si ne lamureste cum e cu violatorii care trebuie intelesi si ajutati. Adica sa le prindem noi, sa nu se mai chinuie ei, ei doar cu actiunea propriu-zisa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Mereu aici pentru tine pisi
N-ai dreptate. Daca le prinzi tu pentru ei, îi privezi de plăcerea analizării.Urmaririi.Premeditarii.Le iei jumătate din dinstractie.Sentimentul ăla când vezi ca incet incet zambetul victimei piere odată ce conștientizează pericolul in care se afla...e de neegalat happy
Revenind.Nici n-ai idee cât de prost ai inteles tu totul. Nici dacă te străduiai nu reușeai sa înțelegi pe dos.Da, trebuie înțeleși si ajutați, dar probabil la tine ajutorul s-ar traduce prin injecție letala.
Nu, nici dacă tipa merge goala nu ai unda verde s-o violezi.Ca e mai mult decât evident ca scopul ei e sa atragă privirile si poate mai mult decât priviri, asta e partea a 2-a. Oricum, nu îmbrăcămintea sumara sau lipsa ei determina violul.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

"Mereu aici pentru tine pisi" pe dracu', ca m-ai refuzat cand te-am cerut.

Pacat ca nu reusesti sa empatizezi. Mai stii? "Daca as fi eu victima, omorati-l cu pietre, altfel nu." Chiar asa, niciun feeling pentru altcineva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nu asa face o doamna? Ar trebui sa accept abia a 3-a oara, după ce îmi demonstrezi ca ma meriți.Desi nu ar fi dificil, ținând cont de ce parere ai tu despre mine, probabil ar trebui sa primesti un premiu doar pentru ca te sacrifici alegându-ma pe mine.
In plus, tu te "dăruiești" doar după nunta si eu înnebunesc dacă astept atat sad
Dar empatizez! Chiar empatizez! Imi recunosc defectele... empatizez cu persoane apropiate, mai mult sau mai puțin.Nu cu necunoscuți.Imi trebuie un caz concret, o persoana la care sa țin, nu orice potențiala victima a unui violator.
Ba da, am sentimente, doar ca nu le impart in stanga si in dreapta ca pe urările de paste.

| Emma30555 a răspuns:

Poate umbla și în pielea goala nu are nimeni dreptul sa i facă ceva, eventual reclamație pentru indecenta altceva nu, violul e un act ilegal, josnic, pe care doar psihopatii îl pot face. Violurile nu au legătură cu comportamentul femei ca dovada ca sunt violate femei de 70 de ani pe la tara

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sa fiu baiat bun s-au baiat rau, as prefera sa fiu ticalos si sa iti spun ca in absolut toate generatiile s-au intamplat lucruri de astea si se vor mai intampla in continuare pentru ca asa e de cand lumea si sa fim seriosi si voi va imbracati ca sa ne provocati. Noi baietii suntem mai prosti asa, si in gandire si in judecata bine nu toti dar cand o sa fi mama de baiat o sa te lamuresti tu. De obicei cei care violeaza femeiile fac asta pentru ca au fost in repetate randuri respinsi/raniti s-au sunt unii care au ajuns la o anumita varsta si nu au avut niciodata prietena si pe moment nu se mai pot controla, tu daca ai fi in locul lor cum te-ai simti. Totusi sa nu uitam ca un viol lasa urme adanci pe respectiva fata anumite traume la fel si in cazul baietiilor violati la puscarie dar cum sa iti spun e bine daca fata ar avea o tinuta corespunzatoare care sa nu atraga atentia atunci cand circula pe strada s-au prin sat deci consider ca amandoi sunt de vina si el si ea 50-50%.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Draguta, iti recomand sa te acoperi ca atunci cand fierbe sangele unui asa zis mascul e cam naspa pentru tine chiar daca tu nu vrei, ce pot sa mai spun? se mai intampla. Ori cum bucurati-va ca nu muriti virgine ha, ha, ha, ha sti de gluma nu-i asa he, he, he, he cand o sa fi mama de baiat o sa fi altfel pentru ca s-ar putea ca si fiul tau sa recurga la un asemenea gest desi saracul nu e vinovat cu nimic ca fetele lau respins si ca nu prea a avut noroc si nici bani, iti doresc o zi buna.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Daca o femeie ce se imbraca sumar e violata, se poate spune ca "si-a cerut-o"? Ce credeti?" ba din potriva sunt unele care chiar si-au cerut-o si le place he, he, he, he, dar sunt cazuri in care unele chiar violeaza barbatii:
https://www.youtube.com/watch?v=WXWiJLS6KTA
https://www.youtube.com/watch?v=SxWiBp321mM

| Steregoi a răspuns:

Vrea sa fie ca Eva.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu are nicio vina femeia oricum se îmbracă.
Să ceară să fie violată înseamnă să îți bage ea mana în pantaloni și să ți-o mângâie, așa cere să fie "violată".
Dacă unul se excită maxim când vede o femeie îmbracă sumar și nu se mai poate controla e vina lui că îi lipsește autocontrol și conștiința care să nu îl lase să facă așa ceva ( chestie ce medicamentele nu îți pot oferi sau medicii).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că o să apară ceva persoane cu creierul sub dezvoltat care spun că da imediat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce am impresia ca oamenii acestia vorbesc despre mine rolling on the floor

Oameni buni violul nu are nici o legatura cu cat de sumar este imbracata o femeie. Ci e un act de cele mai multe ori planuit sau facut de persoanele aproapiate sau chiar familiale

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te simti, cate ai volat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nici n-ai idee. Da sa stii ca alea mici sunt mai vulnerabile si nu spun nimanui

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma speri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar mie mi se pare amuzant că persoana care a pus întrebarea și-a expus părerea și de pe celălalt cont?; d

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nope laughing.

| Alexxiax98 explică (pentru anonim_4396):

?
nu m.am prins, scuze. happy sunt mai greoiae de cap.

| Plato a răspuns (pentru Alexxiax98):

Stai linistita, nu aveai cum sa te prinzi. laughing
Se pare ca lumea ne asociază. Eu m-am obisnuit, ca oricine imi dreptate catusi de putin, e neaparat sa fiu tot eu. laughing
O sa-mi schimb numele in Plato a.k.a. Leiidinbanie, Alexxiax98, si mai erau vreo 3 care tot eu eram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope! Clar nu! Fiecare e răspunzător de fapta lui. Tu ai decis să te îmbraci cum vrei, trăiești în libertate, femeie, și și el/ei trăiesc în libertate, dar ce decid să facă ei, e fapta lor, nu a ta.
Acum nu zic nici să faci nude pe stradă sau aproape de nude. Dacă e să ne gândim bine, mai apar prin filme oamenii ăștia care umblă dezbrăcați pe străzi și sunt ba chiar și arestați, pentru că par instigatori la sexualitate/perversitate și la chiar o perturbare a liniștii publice, evident că aceia au și comportament deviant din toate punctele de vedere, nu doar că umblă nude, dar acum nu te aștepta nici să umbli aproape dezbrăcată și să nu iasă câte un tocmai nenea Taica din ăla descris mai sus, ca să vrea să te violeze.

Ceea ce vreau să subliniez este că fapta de viol e a lui, te duci în instanță și până și ea îți dă câștig de cauză, viol, el plătește (oricare ar fi pedeapsa violului) tu plătești bani la psiholog, preoți, nu vei uita niciodată asta, dar haina aia cu un cm mai jos, decența te-ar fi putut apăra, nu zic că 100%, sunt perverși pe lumea asta de toate felurile și gradele, deci și aici poți să dai peste unul îmbrăcată ca de Polul Nord, însă haina de când s-a inventat a avut și ea rolul ei primordial, de protecție și ca și un bonus zic că, doamne ferește nu doresc niciunei fete/femei treaba asta, dar eu una gândesc asta și de ar fi vreodată în viață să mi se întâmple : Decât să fiu violată cu haine sexy, mai bine sunt violată în haine casual." Adică nici la cel mai înalt nivel de analiză, așa știu sigur că, nu am atras nici cea mai mică atenție asupra vreunui pervers, cretin, depravat și vina e doar a lui 100%. Vina e doar a lui clar, fapta e a lui, dar știu că de partea mea nu a fost nimic.

| Paul754880338 a răspuns:

Sarmana "calugarita"! I s-a incalzit "moralitatea" toata si peste limita. Vrea sa iasa putin sa se racoreasca la o plimbare fara sa atraga atentia. Isi incropeste la repezeala niste haine dragute dintr-o batista (roz, ca sa nu atraga atentia, cum am zis) si iese. Surpriza! Intalneste cel putin zece baieti cu neocortexul mai mic decat batista din care si-a croit ea hainutele si... nu a trecut deloc neobservata, ba mai mult.
Ma intreb acum cine o fi de vina pentru incendiu? Gazul? Scanteia? Sau faptul ca sau intalnit in momentul si locul nepotrivit?
Sau in povestea de mai sus cine trebuie condamnat? Baiatul? Sau batista? Ca fata, nici vorba desigur! Ea doar a vrut sa treaca neobservata, nu?

| Alexxiax98 explică (pentru Paul754880338):

Deci crezi ca ii poti atribui o vina?

| Endoryus a răspuns (pentru Paul754880338):

Am vazut ce ai facut acolo laughing

| Paul754880338 a răspuns (pentru Alexxiax98):

Nu! Tot respectul meu pentru asa croitoreasa iscusita! Desigur neocortexul baietilor este evident prea mic si prea greu incercat. Dar ma intreb cum se poate evita o astfel de tragedie, ca numitul "viol"? Educand baietilor autocontrolul? Sau sa fabricam batiste mai mari ca suprafata?

| Paul754880338 a răspuns (pentru Endoryus):

Batista era, adica, si transparenta? Sa fie raului, de saracie! :-))

| Endoryus a răspuns (pentru Paul754880338):

Lasa domne fata in pace ca nu se prinde laughing

| Paul754880338 a răspuns (pentru Endoryus):

Lasa-ma sa mai incerc o data si gata, te rog!

| Paul754880338 a răspuns (pentru Alexxiax98):

Inteleg intrebarea ta piperata si care indeamna la un raspuns ce are sa incrimineze pe toti barbatii, care si asa " sunt niste porci" cum zic suratele tale. As avea in loc de un raspuns incriminatoriu, un sfat pentru baietei ( barbatii il stiu deja) :
Baieti, cand vedeti eleganta, admirati-o! Cand vedeti opulenta, intorceti-i spatele! Dupa cateva incercari nereusite "opulenta" va schimba hainele aleea micute pe un vibrator si toata lumea va fi libera si fericita!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu. Nu e vina ei.
Femeia se imbraca asa cum vrea. Asta nu inseamna ca toti aia "in calduri" trebuie sa sara pe ea fiindca "si-a cerut-o".

| GirlOnline81 a răspuns:

NU inseamna NU, indiferent de cat de sumar este imbracata acea femeie.

| Paul754880338 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Pai, sa ia exemplu de pe insula asta. Sumar imbracata dar beata, cu o sticla de vodca in mana, o fata de tampa si nu exista protectie mai buna;-))

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Paul754880338):

Paul, ma repet: NU inseamna NU. Nu stiu ce ar fi de dezbatut pe langa.
Dar tu dai inainte; sunt convinsa ca in curand vei gasi scuze si pedofililor sau unui violator de batranewinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu cred cã scopul nostru e sa gasim scuze unor violatori, ci sa va facem pe voi sa constientizati anumite chestii. Pentru ca de multe ori victimele se pot bagã singure in bucluc.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu, Morbid, cate tipe imbracate sumar ai violat?
Nici nu trebuie sa-mi raspunzi, fiindca cunosc deja raspunsul( si cred ca este acelasi si in cazul lui Paul sau oricare dintre ceilalti): nici macar una. Nici macar una, pentru ca n-ai probleme la "mansarda". Si atunci, despre ce vorbim?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Despre ce vorbim? Vroiam sa ma refer la necunoscuti, de unde sti ca eu nu-s violator hmm? In primul rand nici o femeie nu trebuie sa se inhaite cu un necunoscut spre exemplu, pentru ca nu are de unde sã stie ce e in capul lui. Nu te poti astepta la asa ceva de la o femeie intreaga la cap, nu intr-un caz in care nu cunoaste prea multe. Si e prea târziu sa mai spuna NU, nu, nu

| Arakiss a răspuns:

Noi cum ar trebui sa deosebim o femeie care se imbraca sumar pentru ca vrea sex, de o femeie care se imbraca sumar dar vrea sa fie lasata in pace?

| Hammurabi a răspuns (pentru Arakiss):

O întrebi și îți iei o poșetă în cap.

| Plato a răspuns (pentru Arakiss):

Si daca ar vrea sex, nu cred ca vrea viol.

| Endoryus a răspuns (pentru Arakiss):

Nici una care vrea sa fie lasa in pace nu se imbraca provocator. Toate se imbraca sexy pentru ca vor atentie. Partea naspa pentru ele e ca majoritatea purtatorilor de penis in viziuna lor sunt mediocrii asa ca trebuie sa stea imbracate ca niste panarame mai mult timp pana il gasesc pe armasarul mult dorit.
Primul rand scris mai sus scris de mine imi aduce aminte de o publicitate. Una intr-o biblioteca. Era imbracata ca o maicuta dar incepea sa isi dea haine jos pentru nu stiu ce motiv. Arata foarte bine fata in lenjerie intima dar dupa o arata din nou imbracata toata si moare tot in tine. Cum am zis, una care vrea sa fie lasata in pace, nu face parada modei. Nu risti, nu castigi. Dar faza naspa e ca multe pierd mult din cauza la niste specimene care vor multa atentie.

| Cristian87654321 a răspuns:

Femeia/fata imbracata mult prea sumar in locuri nepotrivite (adica exceptand la plaja, mare, strand, etc) si/sau la ore nepotrivite, cer "sa fie luate peste picior" ca poate s-or simti, cer sa fie tratate verbal pe masura lipsei de decenta, facute "panarame", tratate cu lipsa de respect... si... cam atat!

| Hello88769 a răspuns:

Ba in nicun caz viloata dar sa nu se mire dupa daca isi ia palme la fund sau se fac glume cu tenta sexuala despre ea. daca umbla aproape goala pe strada ce ar putea spune lumea?