| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana este foarte prefacuta, minte si manipuleaza toti oamenii din jurul ei, inclusiv familia si prietenii, iar tu esti una dintre putinele persoane care stie asta si alte lucruri aiurea pe care le face, ce faci? Ii informezi si pe ceilalti, sa nu mai aiba incredere in ea, pentru ca isi bate joc de ei pe la spate sau treci peste si te gandesti ca nu e treaba ta si n-ai nicio datorie fata de nimeni?

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Te înțeleg, dar cel mai bine e sa ramai in afara problemei.

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu m-aș îndepărta de acea persoană, atât.

| GoldenZenith a răspuns:

De ce vrei să îți complici viața? O sa pici la mijloc și va fi nasol.

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Tocmai, ca nu vreau, dar uneori ma simt vinovata ca stiu anumite lucruri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general nu e prea indicat sa te bagi in treburile altora.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi vad de treaba mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le zic sa stea departe.

| xByte a răspuns:

De unde stii ca de fapt nu esti tu persoana mintita si manipulata? Ti-ai pus vreodata problema asta?