| Catrice a întrebat:

Daca omul s-ar intoarce la stadiul de animal - ar renunța la gândire si s-ar baza numai pe instincte - cum ar fi arătat omenirea in prezent?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca acum.

| Drimmero a răspuns:

Acum inca mai sunt foarte mici urme de umanitate, daca toti s-ar lua dupa instincte si dupa ganduri s-ar pune cortina peste omenire.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In prezent, poate mai mult un haos, dar in viitor, sigur ar fi totul verde si plin de viata.

Nu stiu insa daca la omenire faci referinta. Din moment ce omul ar renunta la ratiune, nu ar mai fi om. Iar omenirea din prezent nu ar exista.
Plus ca acest lucru am presupune ca se intampla cand? Si care prezent? Daca omul renunta acum (sau ieri) (sau diseara la ora 23:04) sigur nu ar fi schimbari mari in comparatie cu ce s-ar intampla peste 100 de ani.
(Dar asta ca o paranteza sau acolada, cum vrei tu sa ii spui big grin )

PS: nu uita ce ar face ratele big grin

| Celcestietot a răspuns:

Da, sunt cazuri.

| Celcestietot a răspuns:

Cum ar fi arătat omenirea in prezent? Mie nu mi se pare ca-i vreo diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o junglă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Ar fi arătat exact ca triburile care există și în ziua de azi cel mai probabil. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi fost o lume mai buna avand în vedere ca noi eram animale vegetariene, si un animal vegetarian fara ratiune este mult mai bland decat un animal carnivor sau omnivor cu sau fara ratiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o junglă.