| Meme10Meme a întrebat:

Daca s-ar instaura [prin absurd] monarhia in Romania,voi pe ce membru al casei regale l-ati dori rege? Pe principele Nicolae [ala dezmostenit de regele Mihai]? Pe securistul comunisto-corupt de Duda? Ori ii vreti pe ilegitimii corupti de Lambrino? Mai,eu l-as prefera pe Nicolae, ala e cel mai ok.

15 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Sincer mi se pare dubioasa toata povestea cu dezmostenirea. Nu invoc nu stiu ce conspiratii dar ceva e putred la mijloc. Dintre acestia îl prefer pe principele Nicolae

| Meme10Meme explică (pentru CostinAlamariu):

As avea o teorie cu Duda dar ma abtin.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

-Pe Lambrino în niciun caz! Sunt descendenții ilegitimi ai lui Carol al II-lea, ce ar caută ei la fruntea țării?
-Margareta ar fi o alternativă, dar ea s-a măritat cu un român, iar Carol I a interzis clar tuturor membrilor casei regale să se căsătorească cu români.
-Principele Nicolae (fratele lui Carol II) este mort demult, nu știu dacă la el te refereai, dar e singurul Nicolae dezmoștenit de care am auzit. Oricum, nici astă nu a avut copii, iar celălalt frate al lui Carol al II-lea, Mircea, a murit la 3 ani.
Pe scurt: următoarea la succesiune a fiica mai mare a regelui Mihai, deși eu aș refuza să-l recunosc pe Radu Duda ca rege consort.

| Meme10Meme explică (pentru MeisterSchnitzel):

Nu de acel principe Nicolae vorbeam. Este altul care este descendent din regele Mihai. Are vreo 30-40 de ani. Poti sa cauti pe net. Nu ar merge Margareta caci este casatorita cu securistul ala hot. Deci practic a furat si ea daca ne gandim asa. Deci nu o vreau. Nici nu ii permite legea casei regale sa fie regina caci e femeie, deci...

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Meme10Meme):

Dacă te referi la Nicolae al Elenei și al lui Robin Medforth-Mills, atunci nu. I-au fost retrase titlurile ca și străbunicului său, Carol al II-lea. Nu are ce caută la guvernare, cum nu avea nici Carol al II-lea. Cât despre Legea Salică, ea a fost abolită în majoritatea regatelor, ar trebui să o abolim și noi ca restul țărilor civilizate.

| Meme10Meme explică (pentru MeisterSchnitzel):

Da,a fost dezmostenit dar eu zic ca are sanse. Uite, Carol II a reusit prin aceea lovitura de stat. Daca are sustinerea poporului, poate sa ajunga rege. Daca nu-l pun pe el, n-ar mai avea rost sa vina monarhia. Eu nu-l vreau pe Duda la conducere. Eu unul tin cu el. As avea o teorie cum ca Duda s-o fi dat pe langa Mihai ca sa-l dezmosteneasca dar ramane doar o TEORIE.

| rapandula a răspuns:

Eu un comunist inrait. Sa ii sclaveasca pe romani si sa-i execute pe prosti si conspirationisti. Sa le scoata libertatea din cap ca democratia prea i-a tampit si i-a lasat liberi. Meritam sa fim tinuti in lesa ca liberi am dovedit ce se intampla.

| Meme10Meme explică (pentru rapandula):

Cine e comunistul? Duda, da ala e comunist.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru rapandula):

Exact! Dar să știi că nici închisorile politice nu mai sunt cum au fost pe vremea comunismului stalinist. happy

| rapandula a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

De-asta am spus comunist inrait. Ce au rusii sau chinezii acum sunt o forma usoara, mai democratizata. Sa fim ca in Koreea de Nord ca sa ii omoare si pentru cea mai mica aberatie, sa nu aiba acces la internet, toata lumea sa munceasca. Sa mai vedem dupa toti "influenkerii si influenkerele" (intentionat am scris) ce-o sa mai faca. Meritam asta ca prea e plina tara de analfabeti si carciumari. Sa ii radă pe toti de pe fata pamantului. Cum are cineva de comentat sa fie omorat si el si toata familia lui.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru rapandula):

Tu îți dai seama că zeci de intelectuali au fost închiși în închisorile comuniste doar așa, că se plictisea Stalin? Și în anii '20 era democrație, și, deși erau mulți analfabeți, nu asculta nimeni manele și nimeni nu te scuipa între ochi. E vina sistemului de educație, nu a democrației.

| rapandula a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

Este adevarat dar acum scoala poate sa fie si de nota zece si cu toate astea nu poate face fata influentelor sociale. Societatea trebuie educata si bagata in lesa fara dreptul la libertate cu un regim politic adecvat. Cu democratia nu poti face nimic caci sunt drepturile omului. Sa bage fascismul sau comunismul peste ei cu reguli stricte sa vezi cum in cativa ani si cel mai drogat om devine un exemplu. Daca dictatorul ar fi unul realist cu ura pe societatea care sparge seminte si se da mare creier, pfoooa... i-ar mananca de vi.
Sincer, sa fiu eu la putere, le-as da celor 19mil de romani un chestionar legat se parerea lor asupra COVID-19 si vaccine. Peste un an sau doi, toti care au spus ca e o aberatie, invenție facuta sa reduca populatia sau sa ne cipeze sa fie condamnati la moarte, incinerati iar cenusa lor aruncata la ghena de gunoi numita "ghena ratatilor".

| Meme10Meme explică (pentru rapandula):

Ce ai cu semintele? Sunt bune doar sa nu mananci pe strada rolling on the floor

| rapandula a răspuns (pentru Meme10Meme):

=) Cand spargi semintele in fata magazinelor prin oras, cu o doza de hell si ochelari de soare pe fata cu borseta la umar cu inca 10 tigani langa tine care fumeaza si 4-5 fete imbracate provocator dar cu fife pana la cer, pfoaiii, e locul ideal al unui potential asalt cu bombe atomice.

| Meme10Meme explică (pentru rapandula):

Bombe nucleare? Eu zic ca ar trebui sa aterizeze un meteorit acolo rolling on the floor