| cristi202 a întrebat:

Daca s-ar stabili o intalnire pe undeva la care sa participe utilizatorii activi de pe TPU, ai participa? Ai vrea sa ii cunosti pe aceia cu care uneori conversezi? Cum ti se pare o asemenea idee, de a ne intilni? Cum crezi ca ar fi la intalnire?

26 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Probabil as veni, de curiozitate

| Drimmero a răspuns:

Habar n-am daca as participa, suna misto ideea si caraghios in acelasi timp, sunt cativa useri cu care mi-ar placea sa comunic mai intai in mediul online sa-i cunosc mai bine, apoi de ce nu si in realitate.

Incerc sa imi imaginez cum ar arata o astfel de intalnire, certurile vor fi excluse din prima, lumea ca sa se recunoasca intre ei ar trebui sa poarte ecusoane cu nick-ul de pe aici, a? Altfel ii iei pe toti la rand sa faci cunostinta. Ipotetic asa ceva e aproape imposibil, ne amuzam de ce va fi, nu toata lumea e prietena, sunt destui care se 'dusmanesc' si sunt curios fata-n fata care va fi impactul, trollii isi vor face aparitia? intrebari ipotetice

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ai fi intrebat asta acum cam... 5 ani, probabil as fi zis ca da.
Dar acum, nu cred ca m-ar interesa. Sau? thinking

| cristi202 explică (pentru DoarBogdan):

Da, e adevarat. Acum 9 ani, cand m-am inscris aici, era altceva, erau persoane cu care mi-am dorit mult sa pot sa ma intilnesc cindva. Din pacate, lucrurile se schimba in timp, si nu intotdeauna in bine.

| DoarBogdan a răspuns (pentru cristi202):

Eh, totul este bine ^_^ Lumea se schimba in bine. Noi sa fim sanatosi big grin

| Catrice a răspuns:

Nah prea mulți copilași aicihee hee

| Celcestietot a răspuns:

Sa fiu pus pe rug sau lapidat, nu multumesc laughing! Eh, glumeam si eu, nu au ei forta nici sa se ridice din pat rolling on the floor. Da, ar fi ok sa ma intalnesc doar cu cei cu care conversez, in rest nu m-ar interesa sa dau de toti nebunii si de acelasi om bolnav care ma pomeneste pe conturile sale multiple. Cum spunea cineva mai sus, daca avea loc un asemnea eveniment cu ani in urma, intalnirea era cu mult mai ok, acum umbla mai toti ciudatii care locuiesc in beci, pe aici; nu-i de mirare ca se rade de forumul acesta in ultimul hal. Dar, ca sa raspund totusi la intrebare, daca in momentul de fata ne-am intalni cu totii, sa zicem ca suntem pe site activi 50, asta lunar, se dau invitatiile pentru toti cei 50, vine lumea in locul stabilit si cand verificam lista, lipsesc vreo 18, si nu pentru ca au vreo problema acestia, doar pentru simplul fapt ca nu exista un singur om la fiecare cont creat laughing. Cand interactionam intre noi, adesea va fi ca la circ sau ca in franciza Jocurile Foamei, ori intr-o varianta romaneasca, ca la tara in satele acelea in care se face caz pentru orice nimic. Daca avem ''ecuson'' cum spunea cineva mai sus, in principal va domina un aer superficial, ne vom intelege doar pentru ca suntem prenzenti, iar multi nu vor mai avea tupeul de pe forum si in realitate acesti multi sunt doar niste scursuri ale societatii. Sa nu uitam si de oamenii ok, acestia pe langa clipele misto petrecute ca prin minune in ''tabara'', vor ramane cu o durere mare de cap dupa plecare, pentru ca, mna... comunitatea TPU laughing. Chiar, tie, cum ti se pare aceasta idee, draga utilizatorule happy?

| SilentRain a răspuns:

Geniala idee, a-și veni cu cel mai mare drag și bata de baseball

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Ok, atunci aduc eu mingea sa ne jucam. Si niste iarba.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Dacă tu aduci iarba, eu aduc mușețel

| cristi202 explică (pentru SilentRain):

Ok. Iti voi da un autograf pe bata, cu conditia sa nu o folosesti pe mine...
☺☺☺

| cristi202 explică (pentru mentholinks):

Ai grija ce fel de iarba aduci! ☺
Ca bata de baseball ma gindesc ca a fost specificata pentru altcevawinking.

| SilentRain a răspuns (pentru cristi202):

Tu spera doar, hi hi hi

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Fiecare are dreptul sa vina cu un obiect de acasa, ca in acel film de pe Netflix laughing.

| SilentRain a răspuns (pentru Celcestietot):

Da cum ar fi laughing m-asi trage de par cu unii de pe aici

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Pff, eu nici macar nu vreau macar sa imi imaginez, acolo chiar ca acel loc se va numi Armaghedon laughing.

| darrio2007 a răspuns (pentru mentholinks):

Asa, si iarba, pentru teren. Daca tot vrei sa batem mingea.

| SilentRain a răspuns:

Sau te dai cu el la ochii, ca poate asa plângi și ma sensibilizeze și nu te bat :]

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Pai te las sa ma bati.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil nu as fi interesat de aceasta idee.
Nu as avea nimic de castigat pe urma aceasta, si nu ma refer la ceva material, ci ca experienta.
Am cam vazut ce utilizatori sunt pe aici, si sincer, sunt multe orgolii pe care probabil nu le-as suporta sa le am in preajma in realitate.

Probabil, as veni doar daca ar fi o intalnire anomima, astfel incat nimeni sa nu stie cine sunt eu, nici in realitate, nici pe TPU.

| Lioana a răspuns:

Cu doi ani in urmă cand eram activa pe TPU as fi spus da. Acum nu mai stiu. I-am uitat pe toti. Probabil si ei m-au uitat pe mine.

| Endoryus a răspuns:

Am vazut pe cine am vrut sa vad. Ar mai fi fost vreo 2 persoane dar nu a fost sa fie. Cat despre restul, la cat de tari sunt in gura online ( evident) vezi sa nu vrea o intalnire fata in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi super sa se facă un eveniment asalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa, ar fi mișto, la fel ca întrebarea asta.winking

| dragodana a răspuns:

Salut! Cred ca ar fi o idee buna.Sa devina mai mare decat ComicCon.
Da, ar trebui sa purtam ecusoane cu nick-urile de aici.
Mai trist este ca ar trebui sa purtam masti si practic tot nu ne-am vedea/intalni cum trebuie.
Ar fi o idee de pus in aplicare(de cine?) anul viitor. Poate nu va mai fi atat Corona si am putea sa ne intalnim in aer liber.
Cine ar veni? O gramada de adolescenti, si mai multi pusti si cativa batrani(peste 27 ani).
Oare s-ar mai discuta atat de liber? Nu, pentru ca ar fi mare jena fata in fata decat in spatele unui calculator sau nickname.

Aș participa. Ar fi un experiment psihologic pentru unii frumos, pentru unii traumatizant. Să fie mesele pe categorii: la Adolescenți să pui elevii normali - doar cu șampanie de copii, la Familie& Relații să pui cei de 16-24 ani, la Dragoste și Sex să pui băieții care întreabă dacă o au de 15 cm e bine împreună cu fetele care întreabă dacă sunt însărcinate de la un strop de lichid seminal pe labii, la Știința și Filosofie să pui pe ăia care îți par intelectuali - unii de 40+ împreună cu unii de 25-35 - cu multe carafe de vin pentru că in vino veritas, la masa de Religie să pui măicuțele care au venit cu Noul Testament la subraț - ii asociezi cu ateii wannabe de 16 ani la aceeași masă și le dai ceai de tei, la categoria Carieră îl aduci pe ăla cu 100 de întrebări despre diferența între Jandarmi și polițiști, salariu etc. - l-aș pune la masă cu Adrian ăla, să ajunga într-un Quantum Look Reality cu întrebările și răspunsurile lor.
Masa de beauty and Fashion - aici le alegem după unghii, păr și...bagam și baietii feminizați - le dăm să bea lichior de ciocolată. La masa de Conversații e...liber la orice. Aici se pot aduna toți, de la orice masă, să își împărtășească centimetrii, Dumnezeul și ascensiunea in carieră.

Și aș face o masă specială pentru mine, de unde să stau și să privesc tot spectacolul ca la circ - cu Whiskyul preferat în față, o masă cu locuri libere pentru cine vrea să privească totul detașat până la momentul în care dorește și doresc să mă cobor printre muritori, printre unghiuțe, pătrățele, integrale, semizei, semiinsarcinate etc.

Aaa era să uit 2 din cele mai importante mese: una pentru toți cei care se consideră urâți/urâte - să își facă l**a în cerc, și una cu toți cei care consideră că nu au "succes la femei" că nu au BMW și că toate vor bani. - aici se face o faptă bună din partea organizatorului. Prostituate la toată lumea. Să îi facem să cadă în păcat, să cadă pradă hedonismului.

Ar fi ceva o astfel de întâlnire. Fără nickname - să înceapă seara cu un joc: să încercăm să ne dăm seama care cine e pe baza a ceea ce exprimă/cum se prezintă. Am avea surprize surprize - cu siguranță!