| SuntPrezent13 a întrebat:

Daca s-au vacinat mai puțin de jumătate din români și mulți din ei din cauza restricțiilor s-au vacinat ce înseamnă asta? Nu suntem cei mai slabi din Europa?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Înseamnă lipsa de educație. Asta înseamnă. Nu e nicio noutate

| SuntPrezent13 explică (pentru suntserios):

Asta le explic ai eu tuturor că lipsa de educație se simte dar nu că depinde numai de noi ...totul se învață dacă nu ești învățat n ai de unde să știi luând exemplu meu eu sunt de la sat sunt printre singurii care a făcut vaccinul dar și eu l.am făcut întârziat de ce? Pentru că dacă observi că toată lumea de aici e ignoranța și nu te învață nimeni...

| relian a răspuns (pentru SuntPrezent13):

Lipsa de educatie,la ce anume te referi? Cineva trebuie sa faca ce faci si tu, sau ce vrei sa spui?
Daca cuiva nu-i placce mancarea ce tu o maninci, aia inseamna lipsa de educatie? Daca un om nu face vaccin pentru ca asa alege el, aia este lipspa de educatie?
Arata tu ca este bine sa faci vaccin, si chiar de arati, omul are dreptul sa aleaga daca face sau nu face.Este corpul lui,nu este al tau,nu vii tu sa obligi pe ala sa isi faca ce iti faci si tu.

Daca unia se arucna in prapastie, ce faci te arunci si tu? E bun vorba aia efectul de turma functioneaza.
Unde pui ca cei vaccinati voit, care au ales ei s-o faca is o mana de oameni, deci majoritatea sunt sa nu faca.
Deci despre ce lipsa de educatie vorbesti? Te supui majoritatii eu asa stiam nu? Sau in cazul asta este alegerea ta.
Nu am vazut pe cei impotriva sa vina sa va forteze pe voi astia vaccinatii, ori pe cei care vor sa se vaccineze sa nu va lase so faceti.

Deci voi de ce aveti intetiile astea dea forta omu sa faca ce vreti voi, astia minoritari?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar se vorbeste foarte urat despre Romania si Bulgaria care sunt oile proaste ale Europei, ca nu inteleg ce se intampla cu infectia de covid pe glob, ca nu gandesc, ca nu se vaccineaza de frica sa nu-i controleze cineva IQ-ul, sa vada cat este de prost, sau sa nu-i introduca vreun cip in creier, ca sa-l faca robot si sa fie manipulat.

| relian a răspuns:

Inseamna ca fiecare om are dreptul sa aleaga ce vrea sa faca, mai ales cand este vorba despre organismul propriu.
Daca sintem cei mai slabi din UE? Eu cred ca romanii is mai bine ca restul UE asta pentru ca arata ca se pot opune unor guverne care incearca sa oblige omu la chestii ce sunt impotriva naturii lui.

Este ca si cum ar veni un guvern sa te forteze sa bei apa, ori sa maninci cand nu iti este foame, exact cam asta se intampla in lumea asta acum.
Cei care accepta acele fortari, aia is slabi, nu cei care nu accepta.Chestia e ca astia ce accepta orice fortare, mai vin si fac prosti, handicapati pe aia ce nu accepta laughing cum naiba sa accepti o fortare din partea cuiva?

Plus de asta daca jumate din romani au facut vaccin, dintre astia de bunavoie daca ar fi un sfer, desi nu cred, cei care au facut voit is pe undeva la vreo 15-20%,restul din cauza restrictiilor asa cum arati si tu.

Exista lege universala,data dupa cel de-al doilea razboi mondial,unde toate tarile au convenit si au semnat ca niciodata nimeni si nimic nu va mai atenta,nu va mai forta,nu se vor mai face experimente pe oameni.
Deci omu alege ce vrea sa faca,daca vrea sa ia un medicament sau nu,daca vrea sa faca un vaccin ori nu.

Nu este nimeni impotriva unei boli,dar sa arati ca un anume medicament face ceva,sa ai studii,sa arati clar,asa cum se arata,cum fiecare om, stie ca atunci cand are o infectie si ia antibiotic,ala il face bine.

Eu nu cred ca de ar fi un medicament pentru o boala,pentru boala asta covid si ar functiona,ar fi oameni care sa respinga.

Deci faptul ca unia nu vor sa fie fortati sa faca ceva,aia arata ca este fix alegerea lor,nu ce spune Jassmina si altii pe aici,cum de isi permit acesti oameni sa jigneasca pe altii,pe ce baza?

Sa vii sa faci prost pe cineva, doara ca ala nu e de acord cu tine, sa faci handicapat si etc in ce baza? Poti sai demonstrezi ca el greseste daca alege sa nu faca?
Daca nu poti demonstra ar trebuie fiecare sa isi vada de tigaile lui, Jssmina, femeia sta ar trebuie sai fie sterse mesajele jignitoare la adresa altora, a unora necunoscuti.

| gemeni6226 a răspuns:

O sa incerc sa fiu foarte logica -si la obiect-vaccinul e bun doar pentru a preveni forme grave ale covidului nu si de a apara de covid.Am o colega care are covid desi s-a vaccinat.Un alt coleg vaccinat tuseste de o luna de e rau sa-l si auzi.Sunt convinsa caci daca acest vaccin ar fi o protectie totala impotriva covidului toti s-ar vaccina-dar din pacate e bun doar sa apere de forme grave cum am scris si la inceput.

| gemeni6226 a răspuns (pentru gemeni6226):

In afara de asta nun sunt convinsa ca toti acei oameni care protesteaza in toate tarile Europei si lumii impotriva restrictiilor si vaccinari sunt oameni timpiti.