| RAY a întrebat:

Daca spunem ca un hot este un hot este o jignire?
De exemplu a numi pe Dragnea hot il jignim?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Din moment ce nu e o calitate si nu primește lauri pentru asta, da, e o jignire.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Inteleg,deci de asta e jignire

11 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Este un defect si oamenii evita sa zica defectele pe fața ca sa nu se simta prost

| RAY explică (pentru Emma30555):

Deci a spune adevarul inseamna jigniri, atunci de ce exista cuvinte care definesc aceste lucruri daca aceste lucruri sunt imorale,nu are sens,nu vorbim de cuvinte vulgare desi si acele cuvinte nu sunt,organele sexuale cum ar putea sa fie ceva imoral,daca scriu ficat este ok,daca scriu vagin cica e vulgar, dublu standart, este vaginul ceva urat, imoral, de acolo am iesit cu toti, nu are sens

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Sunt reguli nescrise. Defectele nu prea se recomanda a fi spuse fiindca daca faci o greseala nu vrei ca aceea greseala sa te caracterizeze. De exemplu daca te imbeti de cateva ori la petreceri nu ti convine sa ti se spuna betiv, poate in gluma. Cat despre cuvinte vulgare depinde de context

| RAY explică (pentru Emma30555):

Pai daca e ipocrita = de ce e jignire,mergem pe dex si aflam si corespunde pai ce facem, asta e ipocrizie curata, daca esti beat si iti spun ca esti de ce sa faci pe sensibilu, esti beat, inseamna ca ipocrizia defineste specia umana

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Depinde și cum ii spui. De fapt tounul face muzica. Dacă i spui unui om ca e beat dar tu ești amabil cu el probabil nu se supăra dar dacă o faci sub o forma care sa l denigreze și sa ii vorbești de sus se supăra.

| RAY explică (pentru Emma30555):

E adv si asta emma, esti o doamna inteligenta

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Nu ma mai domni atât, ma simt prea matura :p

| Octavian199 a răspuns:

Nu e jignire, dar se poate ca acel hot sa sufere de cleptomanie.

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

Părerea mea personală este că nu e o jignire atât timp cât e un adevăr și nu o minciună.

Mereu le spun oamenilor în față ceea ce am de spus și chiar dacă pe mulți îi supără adevărul, este problema lor, pentru că a lor sunt acele defecte.

Zi faină!

| RAY explică (pentru împreunăfacembine):

Corect,si eu spun la fel, acum nu stiu daca conform regulamentului TPU cum e cu asa zis jigniri