| Slothx a întrebat:

Daca sterg contul de gmail cu care e facut canalul meu de Youtube mi se sterge canalul?

6 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Nu pierzi canalul, doar accesul la mail in caz ca-s probleme cu canalul.

| Victoria18 a răspuns:

Nu ai cum sa il stergi gmail-ul fara sa pui altul in loc.

| noisolpXekuNemertXe a răspuns:

Contul de YouTube este legat de cel de Google! Dar aici scrie că poți să alegi să păstrezi anumite servicii: https://support.google.com/accounts/answer/32046?hl=en

| noisolpXekuNemertXe a răspuns (pentru noisolpXekuNemertXe):

Am mai studiat puțin și cică o să întrebe de un e-mail auxiliar pe care să-l bagi când dai log in pe celelalte servicii pe care original le aveai pe contul Google. Oricum, cred că o să te avertizeze dacă să zicem că nu se poate să păstrezi YT-ul. Și dacă o să meargă o să scrie undeva să bagi un alt mod de a te loga.

| Slothx explică (pentru noisolpXekuNemertXe):

Am citit si eu undeva si zicea ca daca sterg acea adresa de gmail contul se duce pe recovery mail, este adevarat?

| noisolpXekuNemertXe a răspuns (pentru Slothx):

Oricum ar fi mai safe să-l lași. De ce vrei să-l ștergi?