| Argred a întrebat:

Daca sun pe cineva si suna intr-una ocupat... ce inseamna?

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă îți dă ocupat într-un interval de câteva ora/minute, probabil ca nu poate să vorbească, are treabă, n-are chef, etc. Dacă îți dă ocupat într-un interval de câteva zile, te evită.

| raluk27 a răspuns:

Ori are o conversație foarte lungă la telefon ori te-a bagat in lista de respingere (cuprinde contactele cu care nu vrei sa vorbesti). Odata adaugata o persoana in lista de respinsi, tie iti suna in permanenta ocupat, iar lui/ei nu ii suna telefonul, dar ii apare apelul in jurnal, ca respins.

| Lilianes87 a răspuns (pentru raluk27):

Așa pățesc și eu cu un număr băiatului pe care îl plac, acum ceva timp suna iar acum îmi dă mereu pe ocupat

| Anoaica_Romeo_1968 a răspuns:

Inseamna ca esti in lista de numere pe care tel le respinge automat. tel meu are functia asta daca bag un numar in lista mea pentru acel numar este vesnic ocupat