| NonZarek a întrebat:

Dacă sunt controlat de politie sau jandarmi pe strada și găsesc rozeta asupra mea (fără sa o fi folosit), care sunt consecințele?

2 răspunsuri:
| Henrypericolpublic a răspuns:

S-ar putea sa o incadreze ca fiind arma albă. Vei primi amenda sau poti fi chiar retinut daca nu te comporți bine.

| vasile2222 a răspuns:

Citeste Art 372 din Codul Penal - Portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase
http://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocument/109855#id_artA2750_ttl