| Tyoi12 a întrebat:

Dacă sunt subponderal, am un deficit de 15-20 de kilograme, e o soluție sa ma apuc de sala? Nu știu ce conditii trebuie sa indeplinesc și dacă trebuie sa îndeplinesc ca sa fac fata, sa rezist.

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Subnutrit? Sa mananci dupa cum trebuie.

| lpavel a răspuns:

Daca nu vrei sa faci sport de performanta pentru vreun concurs laughing atunci nu trebuie sa indeplinesti nici un fel de conditie! Fa miscare, nu da vina pe conditii... laughing

| Tyoi12 explică (pentru lpavel):

Nu de asta, dar vreau sa pun kilograme, nu ma refeream la condiții gen vârstă, înălțime șamd, dar mănânc și puțin și nu știu dacă pot face sală așa, de aceea întrebam dacă e o soluție pentru a pune kilograme.

| lpavel a răspuns (pentru Tyoi12):

Pentru a pune kg trebuie intai sa inveti sa mananci destul! Daca te apuci de sala si mananci la fel ca acum, mai mult vei slabi! Daca nu poti manca mult atunci mananca de 4-6 ori pe zi cate putin. Nu neaparat mancare, mananca mereu ce-ti place, numai sa mananci mereu ceva asa vei pune greutate pe tine! Bafta!

| Tyoi12 explică (pentru lpavel):

Bun, dar dacă acum când mănânc insuficient, e ok să mă apuc de sală dacă țin regim regim alimentar după ce încep?

| lpavel a răspuns (pentru Tyoi12):

Tu nu intelegi ce zic? daca esti slab nu ai nevoie de regim alimentar, mananca cat mai mult poti mai ales daca te apuci de sala! iar daca esti gras mananca la fel ca pana acum dar mergi obligatoriu la sala!