| annna27claudia a întrebat:

Dacă tatal meu biologic dupa divort nu a dat niciodată pensia alimentara (timp de 13 ani niciun leu, eu acum având 16), poate sa intre la închisoare sau care-i faza?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu il baga la inchisoare, e chemat in instanta dar daca nu vrea nu plateste il cheama din nou, daca nu plateste asta e treaba lui. Multi nu platesc si merg in instante fara rost. Nu stiu la ce sant magistratii aia daca nu sant buni de nimic

| annna27claudia explică (pentru mgtow):

Daca nu s-a interesat de mine in toti acesti ani, nu ma astept sa plateasca vreo ceva.

| mgtow a răspuns (pentru annna27claudia):

Nu vezi cum e legea in RO, 65.000 de violatori umbla liberi in tara, abia au stat cateva zile sau luni dupa gratii si scapa ca -au purtat bine, trebuie sa stai cu pusca la usa in casa ta pentru ca tu iti faci dreptate, politia si legea e o carte scrisa la misto (omul de rand nu poate sa isi ceara drepturile)

| annna27claudia explică (pentru mgtow):

Asa e, dreptatea ti-o faci singur in ziua de azi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încă poți să-l dai în judecată ca să-ți plătească pensia alimentară, atâta timp cât îți continui studiile, adică ești înscrisă în sistemul de învățământ.

| annna27claudia explică (pentru anonim_4396):

Si daca nu are bani sa-mi achite pe anii trecuti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru annna27claudia):

Poate să intre la pușcărie.

| annna27claudia explică (pentru anonim_4396):

Din ce am înțeles sunt cheltuieli destul de mari ca sa-l dau in judecata...