| andreea1valentina6768 a întrebat:

Daca te pieptani cu un pieptane,dar a fost folosit deja de alta persoana, are ceva?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă știi că nu are păduchi sau mătreață, nu are nimic... happy

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

In general nu prea e igienic.
Dar daca acea persoana nu are ceva probleme nu are nimic.

| oglindasultanului a răspuns:

Posibil sa aiba paduchi, nu stiu daca mai exista si alte boli.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu are nimic ca doar nu e periuta de dinti.
Gandeste-te ca la saloane nu se curata ca lumea toate ustensilele gen foarfeci, perii, placi de par etc si nimeni nu a patit nimic

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Eu am luat o ciuperca de la o frizerie de genul in trecut ))) era ultima dugheana dar alta frizerie in zona nu exista si cand nu ai rabdare sa mai cauti te tunzi unde apuci. Conteaza totusi sa curete putin instrumentele ca nu stii ce nespalati vin inainte si iei de la ei vreo boala a scalpului sau a pielii de nu mai scapi de ea toata viata (cunosc cazuri).

| Invictusman a răspuns:

Nu e deloc recomandat.
Nu e chiar asa de scump un astfel de obiect îl poți cumpăra și tu.

| VanillaQ a răspuns:

Sunt cateva elemente care trebuie sa fie personale (piaptanul, periuta de dinti, sapunul, prosopul, unghiera, aparatul de ras etc).

"Pieptenul este un obiect care poate zgaria pielea, iar pe unii au fost gasiti diversi germeni, printre care si stafilococul auriu rezistent la meticilina." conform google.