| Pichakchiu a întrebat:

Dacă te place, te ignoră? Sau a văzut că nu te lași ușor și pentru că erai în viziunea lui doar o escapadă, a ales să nu își piardă timpul și să,, lupte" pentru o iubire adevărată, sau și-a găsit pe alta? Urmează întrebarea: voi băieții, credeți că dacă ignorați o fată, ea va înțelege că sunteți indiferenți, iar indiferența atrage și așa va bateți joc de ea, până când?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea este că un băiat iubește cu adevărat luptă o perioadă foarte lungă să își gastige fata. Dacă nu iubește astfel....de ce să îți m-ai bați capul.

| Pichakchiu explică (pentru anonim_4396):

Asa este! Si eu i-am cam dat cu flit, dar nu a mai încercat... are 22 ani, eu 15...

19 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Dar tu de ce cauti problema la baieti?
De ce nu o cauti la tine?
Problema e ca pe voi va atrage indiferenta, ca daca e un tip care va acorda atentie si toate cele, nu stiu cum naiba se face ca niciodata nu va intereseaza laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Și băieții nu sunt la fel?

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

No.
Baietii sunt de doua feluri.
Aia care te plac cu adevarat si ar face orice sa te aibe aproape, si aia care sunt pe interes si orice ai face, orice ai zice, ei o sa te manipuleze sa obtina ceea ce isi doresc.

Problema e ca aici apare chestia aia cu "Extremele se atrag" voi astea care sunteti iubitoare sunteti cumva atrase de genul asta de baieti mai pe interes asa.
1. Pentru ca nu aveti incredere in voi&respectiv pentru ca sunteti naive.
2. Pentru ca va simtiti "dorite" si respectiv "norocoase" cand un tip de genul va alege fix pe voi.
3.Pentru ca v-ati simti in siguranta alaturi de un acest tip, si probabil invidiate.

Problema e ca toate acestea sunt doar niste aparente, niste iluzii de moment, de care voi va prindeti mult mai tarziu.

Iar de aici discutia ar putea continua cu exemple si multe altele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

"Sunteți cumva atrase de genul ăsta de băieți", îmi poți spune ce gen de băieți, pentru că nu știu exact la ce te referi.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

In putine cuvinte... De genul asta de baieti care va dau batai de cap.
Cum e cel care te-a facut sa pui aceasta intrebare.

Nu am idee ce varsta ai, si asa mai departe.

Dar iti spun ceva si sper sa tii minte pe viitor.

Daca un baiat, te face constant sa cauti probleme la tine, nu te iubeste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Mulțumesc de sfat. Am 18 ani, nu am avut prieteni cu băieți și încă nu îmi doresc asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar accept orice sfat idee bună despre acest lucru, că să mă cultivez de dinainte

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa ca fapt divers laughing
Am mai auzit odata aceeasi vorba...
Ce sa vezi, peste 2 luni, poate nici atat, si persoana respectiva avea relatie laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Că să cezi

| Lukasssz a răspuns:

De ce daca un baiat este "indiferent" inseamna ca iti bati joc de ea?

| Pichakchiu explică (pentru Lukasssz):

Păi si atunci de ce naiba m-a făcut să mă atașez de el spunând că si lui ii place de mine, iar acum m-a lăsat asa, cu ochii in soare

| Lukasssz a răspuns (pentru Pichakchiu):

Are 22 de ani omu` tu chiar crezi ca el dorea cea serios cu o fata care inca e la liceu? In situatia ta este si o colega de la mine din clasa (ea are 17 si gagiu are 23)

| Pichakchiu explică (pentru Lukasssz):

Păi și atunci cum explici?

| Lukasssz a răspuns (pentru Lukasssz):

Ceva*

| Lukasssz a răspuns (pentru Pichakchiu):

Eu iti zic doar atat :renunta la el cat mai poti.Bafta!

| Lukasssz a răspuns:

Daca i-ai dat cu flit, de ce mai suferi dupa el? Complicate sunt fetele din ziua de azi.

| Lukasssz a răspuns:

Inca ceva daca te ignora de ceva timp inseamna ca nu mai prezinti interes pentru el, cauta pe alt cineva, el deja a facut-o.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lukasssz):

Da e adevărat acest lucru. E greu când te gândești că ați avut ceva între voi și trebuie să îl uiți. Dar cel mai bine este să ai răbdare și să aștepți adevărata iubire. Eu cred că încă ești prea tânără pentru relații serioase. Așteaptă, ai răbdare. Nu te grăbi. E un lucru foarte important, ai grijă să alegi adevărata iubire!