| fabian12345326 a întrebat:

Dacă te prinde politia cu droguri:câte grame trebuie sa ai sa fii considerat deja dealer? Și la cate grame esti considerat doar consumator dacă te prinde cu drogurile

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ideea e sa nu ai deloc droguri la tine.

| NarcoticiiAnonimi a răspuns:

Daca ai o problema cu drogurile, noi te putem ajuta.

Comunitatea NA din Romania https://narcoticii-anonimi.ro/

Accesand site-ul nostru oricine poate intra in discutie pe whatsapp cu un reprezentant al comunitatii (exista buton de whatsapp in site). La mail-uri se raspunde cu directii foarte clare, atat pentru cei care se confrunta cu problema drogurilor, cat si pentru apartinatorii acestora.

In plus, avem pagini create special pentru sedintele desfasurate online https://narcoticii-anonimi.ro/sedinte-narcoticii-anonimi/

si pentru cele fizice https://narcoticii-anonimi.ro/sedinte-fizice-narcoticii-anonimi/

Va multumim frumos pentru ingaduinta si intelgere. Noi, cei de la NA, suntem toti fosti consumatori in recuperare care ne intalnim cu regularitate pentru a ramane curati.

Sedintele NA sunt gratuite si anonime.

24 de ore bune, tuturor.

| mariaioana289 a răspuns:

In primul rând in lege spune:
Cultivarea, producerea, fabricarea, experimentarea, extragerea, prepararea, transformarea, cumpărarea sau deținerea de droguri de risc pentru consum propriu, fără drept, se pedepsește cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă

Nu exista o regula. Cunosc p persoana care a făcut munca in folosul comunității 3 luni pentru 0, 3 de iarba și altcineva pentru 1g de cocaina 6 luni arest la domiciliu.
Oricum, dacă ai peste 2 grame de iarba ai putea sa faci și închinase in ziua de azi.
Cel mai sigur e sa spui ca e pentru consumul tău propiu și ca ai găsit o in club, nu ți a dat o nimeni. Ca altfel te încadrezi la trafic