| anonim_4396 a întrebat:

Daca tehnologia și înțelepciunea au evoluat atât de mult,de ce sunt folosite in mod negativ? Mă refer la alimente procesate, mobila din pal și alte nimicuri care în trecut erau de o calitate mai buna

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă mărul tău face 2 mere și tu ai 14 copii și ai posibilitatea sa le dai sa mănânce ceva procesat, ce faci? Ii lași sa moara de foame?

Și ce e cu palul? Vrei sa se taie 10 copaci ca să-ți facă tie mobila de calitate de care sa te plictisești oricum în 2 ani?

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Palul se uzează mai repede și se taie mai multe păduri. Pentru tine sunt dumneavoastră

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Înțelepciunea nu a evoulat, că dacă ar fi evoluat, altfel ar fi stat lucrurile în ziua de azi. Tehnologia într-adevăr, a evoluat și ea nu este de vină, ci oamenii care o folosesc așa cum nu trebuie, deoarece se poate și dacă se poate, de ce nu?