| Superior a întrebat:

Daca toate animalele ar dobandi ratiune si dorinta de suprematie asupra toate speciilor (precizez ca este un scenariu SF,sau de ce nu,poate vedem asta mai tarziu happy ),cine ar castiga? Oamenii sau animalele (care se impart in mamifere,nemamifere,insecte,pesti).
Eu cred ca inscetele caci s-ar uni toate,stiind ca pe unele nu le simti dar o muscatura de-a acestora poate fi fatala. Sa nu uit ca chiar daca ucizi cateva mii cu un flamethrower, se nasc inca 100.000.000 de astfel de exemplare,caci se reproduc repede, si de ce nu insecte mutant? (alibna si-o baga-n painajen si iese un painjeonalbina)

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Nu uita ca daca s-ar intampla scenariul pe care il propui tu, si omul s-ar transforma si s-ar adapta noilor conditii.

| drutzix a răspuns:

De ce s-ar alia insectele? Mai ales ca multe insecte sunt meniul principal al altor insecte?
Oamenii ar castiga pentru ca au un avans de 200.000 de ani.

| Superior explică (pentru drutzix):

Pai daca ar avea ratiune, s-ar uni happy

| relian a răspuns (pentru Superior):

Pai nu sar uni ca fiecare specie vrea suprematia, sau atunci sar uni si oamenii cu alte specii si tot ei ar iesi invingatori.Nu prea merge. Unde pui ca omu e mai experimentat, deci sar alia cu alte specii, lear promite marea cu sarea si dupa ce o sa castigam le dam si alora la c ap laughing
Am citit o carte SF ceva asemanator foarte buna, nu groasa dar f interesanta cartea.Nu mai stiu cum se numeste dar buna carte.Nu era vorba despre animale ci despre specii inteligete din spatiu.Si sa vezi acolo ce chestii interesante, ce ia dus capu pe oameni sa faca.
Si nu cred ca speciile s-ar amesteca sa scoata mutanti c are dupa i-ar putea elimina si pe ele.
Plus de asta omu are arme, da o atomica si ia linistit pe toti laughing se baga in buncar sta acolo pana trece vremea rea dupa iese si iar devine sef de trib peste tot.