| anonim_4396 a întrebat:

Daca tot nu mi se sterge contul, macar sa va mai enervez cu o intrebare stupida laughing
De ce unii baieti sunt intimidati de mine? Unii doar stau intr-un colt, departe si ma analizeaza, se holbeaza la mine, chiar mi s-a intamplat asta acum ceva timp, sa se uite un tip insistent la mine, parca voia sa-mi zica ceva, dar am incercat sa nu-l privesc in ochi pnetru ca ma bufnea rasul...; si mai sunt cei care incearca sa se dea pe langa mine, sa ma tachineze, chiar sa se certe cu mine daca observa ca nu au alta modalitate de a-mi atrage atentia, dar nu au curajul de a-mi face complimente sau chestii de genu'.
Oare sunt eu prea inabordabila si serioasa?
Deci, de ce unii baieti se intimideaza in prezenta unei astfel de persoane? laughing) ma simt foarte nasol sa observ asta.

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Nu are cum sa fie vina ta, daca cineva doreste sa te abordeze ar trebui sa o faca direct, nu sa astepte de la tine sa faci primul pas.

48 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Imi dau seama ce inabordabila e o pustoaica, ma rog, asa vrea sa para.
Macar esti inteligenta, trebuie sa valoreze ceva.
Faza cu seriozitea e ca poti sa fi si "abordabila" si serioasa in acelasi timp.
Adevarul e ca 1 din 10 au curajul sa abordeze.
Si daca venea la tine si se prezenta, ore cine era mai intimidat?!
In fine, legat de cont, fa-te ca ai uitat parolahappy

| RAY a răspuns:

Esti prea frumoasa, frumusetea ta le taie respiratia, lesina baieti cand te vad pe strada

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Hm, nu cred ca e asta, desi sunt ok. Nu stiu daca le taie respiratia, dar de lesinat nu a lesinat nimeni, inca laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu deja numai am aer de cand am intrat pe intrebarea ta, esti tu o pisicuta prea frumosa, apropo imi plac pisicutele

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ma definesc pisicile laughing

de ce nu mai ai aer? te sufoci? chemam salvarea?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma sufoca frumusetea, numai pot imi vine sa te manc dar sunt la dieta, da cheama dar degeaba ca numi revin pana nu vi si tu cu mine

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Esti cam infidel, iti inseli celelalte iubite. Nu-mi place.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Care? ca m-am despartit de toate, toate imi iubeau sufletul dar cand m-a vazut s-a dus naibi toata iubirea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cate erau? Eh, nu mai conteaza daca erau asa superficiale. laughing)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici numai stiu ca mam imbatat si le-am uitat, nu erau prea vizibile ele pe site

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Știi ce e interesant la avatarul tău? Că așa când îl văd mic pare o pisică speriată, privind din întuneric. Însă când îl mărești parcă fața pisicii exprimă altceva. Nu mai observ frică ci puțină viclenie și altceva la ce nu mă pot gândi acum.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

De asta-mi plac pisicile. laughing)
La ce nu te poti gandi? Sper ca nu-i ceva rau.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Hm, probabil că e. Nu mai contează pisoiule.

| Drimmero a răspuns:

Poate vor sa-ti fure supa.

Poate nu sunt siguri in ceea ce ii priveste persoana ta, cel mai probabil.

| T0T a răspuns:

Poate te plac și e normal să fie intimidați. Poate de asemenea nu au destul curaj că așa ne-a format pe unii societatea, să condamnăm sau să batjocorim ceea ce simt alții. Lor le e teamă că i-ai lua în râs, de aia nu îți zic direct. Desigur, la un moment dat cred că e bine să fie direcți, așa cum am discutat în penultima întrebare pe care am pus-o. Cei care se ceartă pentru o fată sunt proști. Parcă nu fata ar avea propriile preferințe și alegeri.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Nu am zis ca se cearta pentru mine, ci se iau la cearta cu mine, incearca sa ma provoace, numai astfel au sansa de a-mi atrage atentia. Ma rog, aia sunt foarte imaturi.
Unii incearca sa fie oarecum directi, dar eu ii bag in friendzone

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi atunci e vina ta dacă îi bagi în friendzone. Nu mai avea nici pretenția să fie ei direcți, probabil se așteaptă clar la un refuz sau la un "te văd ca pe un prieten", ceea ce niciun băiat care place o fată, cu coloană vertebrală nu ar accepta.
Cât despre ăia care fac toate prostiile ca să fie remarcați, nu au trecut încă de un anumit prag al maturității.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Da, dar ideea e ca nu voi face eu primii pasi catre o relatie, de asta sunt mai "rece". In plus, consider ca mai intai trebuie sa fim prieteni si pe urma lucrurile pot evolua, pana atunci nu.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce să nu faci tu primii pași? Orgoliu?

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Da. Chiar nu ma simt confortabil, in plus am zis ca-s timida.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Și dacă există un băiat de asemenea timid care te-ar plăcea și chiar ar fi pe placul tău? Să știi că orgoliul exagerat poate aduce regrete, vei vedea în timp asta. E clar că trebuie să ajuți și tu la formarea a ceva. Pașii se fac împreună. Sau vrei o relație de genul în care ăla să facă totul pentru tine și tu să rămâi comodă? Păi în cazul ăla nu ai găsit prințul mult așteptat, ci un papă lapte. Dar poate asta preferi tu.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Stiu. Am avut experiente urate din cauza orgoliului si chiar am suferit, dar acum m-am maturizat si as ajuta la dezvoltarea unei relatii, dar tot nu as face eu primul pas.
Daca ar avea el initiativa, cu cel mai mare drag, altfel nu.
De ex, acum cativa ani am cunoscut un tip de care nu-mi placea, dar el da si a incercat, dar atitudinea mea a fost una rezervata, asa ca n-a mai insistat, lucru care mi-a frant oarecum inima. De ceva timp, mi-am adus aminte de el, i-am urat La multi ani!, iar el a intretinut conversatia, mi-a raspuns asa sec. Adica acum i-am dat niste impulsuri, dar nu mai incearca, iar acum ceva timp s-a holbat la mine cateva minute, mai de la departare, parca voia sa vina la mine sa-mi zica ceva, a fost foarte ciudat, plus ca de multe ori imi arunca priviri.
mda, timpul o sa le rezolve pe toate.

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă ai fi spus ce e în sufletul tău și ce ai vrea de la el cu siguranță ai fi rezolvat problema. Dar tu de fapt așteptai ca tot el să facă primul pas. Cine știe poate va ceda, depinde de modul în care este el ca persoană. Mă întreb de ce ne e așa frică să spunem ceea ce simțim? Sau de ce orgoliul ne împiedică să arătăm ceea ce suntem noi de fapt? Mi se pare mare păcat.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Ideea e ca in momentul in care iti marturisesti sentimentele in fata cuiva, urmatoarea chestie la care te gandesti este daca ti se va raspunde la fel sau poate te gandesti ca deja ai pierdut, asta e frica, parerea mea.
Nu va mai ceda, l-am sters deja de la prieteni, mi-a facut destul rau (indiferenta lui).
Avem mult de suferit de pe urma orgoliului, iar cele mai nenorocite povesti sunt doar in capul nostru, realitatea e complet diferita. Ideea e ca mai intai trebuie sa ne intelegem pe noi insine, ca mai apoi sa ne inteleaga ceilalti.
Greu rau cu dragostea asta...

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot el ți-a făcut rău? laughing Dar ce zici de indiferența ta, wtf...Mai vezi-ți de faptele tale, că el a avut motive să se comporte așa. Dacă eram în locul lui procedam la fel, cu excepția că nici o privire mai lungă de 5 secunde nu primeai dacă nu discutam față în față.winking

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Ce rau esti

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-s rău, sunt corect. Însă ție îți place să te gândești doar la tine. Nu lua vorbele mele în nume de rău însă pune-te și în locul lui. Dacă tu ai fi fost cea care ar fi încercat și ai fi fost tratată mereu cu indiferență? Ce ai fi făcut? Eu cred că nici nu i-ai mai fi răspuns la urare. laughing

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Stiu, sunt cam egoista, oricum am apreciat ca mi-a raspuns si ca a pus si emoticon laughing)
Ideea e ca am experimentat acea zicala cum ca "roata se intoarce"

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Încearcă să mai schimbi lucrurile pe viitor și să nu te gândești doar la tine. Gândește-te că oricum are cine să se gândească la tine, probabil acei băieți mereu își fac acasă imagini prin gândurile lor legate de tine, visează la tine. Așa am fost și eu pentru niște fete și le-am spus ce simt. Nu am primit un răspuns pozitiv, nu am mai insistat. De asemenea oricât de mult aș fi plăcut o persoană nu aș fi acceptat ca doar eu să mă chinui și respectiva să nu facă nimic. Prefer să văd că e reciproc, că unde nu e reciprocitate, nici o relație bună pentru unul dintre parteneri nu poate fi(asta dacă nu e fan BDSM).

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Asa voi face. Mersi

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi că tot pe TPU primești cele mai bune sfaturi și tu voiai să îți ștergi contul laughing
De asemenea spuneai că o să vorbești urât, se pare că nu prea poți iar avatarul ăla cam te definește laughing Nu că ar fi ceva rău.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Vad, vad. Poate mi-l sterge chiar acum. laughing
Vorbesc urat doar in gand sau cand nu ma aude nimeniwinking. Nu vreau sa apar la TV pentru ca m-a auzit cineva injurand. Da, ador pisicile si ma simt ca o pisica.

| Dismally a răspuns:

Probabil din cauza varstei, asa se comporta multi baieti mai tineri, incearca sa iti atraga atentia prin cele mai stupide metode dar nu indraznesc sa mearga mai departe, sa iti spuna ceva srios. Nu esti tu inabordabila, vina este la ei happy

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

In viziunea altora par "vinovata", iar in a altora nu. Ce tare! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Corect. Imi place cum gandesti, dar am si eu partea mea de vina.

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vina ai tu daca ei sunt lipsiti de tact?

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are cum sa fie vina ta, daca cineva doreste sa te abordeze ar trebui sa o faca direct, nu sa astepte de la tine sa faci primul pas.

| Nemessys a răspuns:

Eu ma intimidez in fata alora care au prea mult tupeu, rad non-stop si au aere de VIP. happy (very important person). Doar la alea ma intimidez eu si nu inteleg de ce. laughing
Insa daca fata este si ea mai timida, cuminte, inteligenta, atunci nu stiu de ce, dar eu devin ala tupeist. Deci la mine e asa... ori sunt eu cu tupeul, ori ea... Nu se poate ca amandoi sa fim tupeisti.

Poate asa este si la tine. Le dai impresia unora ca mai ai putin si ii faci de tot *** in public daca te saluta xD. Sau. poate se uita doar pentru forme sau poate esti frumoasa. mai stii? big grin

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu-s genul de persoana tupeista. Mi-a zis si mama ca cica baietilor le e cam frica sa se bage in seama cu mine din cauza unui refuz si ca-s foarte cuminte. Nu, nu se uita dupa forme, cel putin nu cred asta.
Ideea e ca ii simt cum se intimideaza sau poate ca-i pun in situatii dificile, eu fiind mai timida si discreta.
Dar, totusi, un tip care iti arunca mereu priviri si chiar sa se uite insistent la tine, sa nu faca mai mult?

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca unii doar cu asta se multumesc, asta este. laughing
Eu nu-s genul care se uita dupa fete pentru ca nu ma intereseaza. Adica ma uit doar ca sa rad de ele, de imbracamintea lor si modul cum merg pe strada. Chiar in seara asta am vazut una care sincer ma mir ca avea fusta dar una asa putin mai lunga, insa avea si ceva de i se vedeau tatele... machiata din cap pana in picioare cu o geanta in mana care mai mult ca sigur era goala, cu un bot de zici ca se saruta cu aerul... de toate. rolling on the floor
Pe mine o fata chiar nu are cum sa ma uimeasca cu aspectul fizic. Ma uit la ele, intr-adevar, dar dupa cum am zis mai mult zic,, ahaha" decat,, wow ". happy

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu, nu e din cauza aspectului fizic, pentru ca ma imbrac decent si ma machiez la fel de decent. Ma amuza si pe mine, care sunt fata. Ideea e ca eu nu vreau sa "agat" in felul ala. Incearca si ele, saracele, daca altceva nu au de aratat.

| GoldenZenith a răspuns:

Mai staibatting eyelashes nu pleca!

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

O sa plec cand imi va suna ceasul. Deja le-am trimit cateva mesaje. Ideea e ca au dat un semn de viata- mi-au mutat intrebarea la alta categorie.

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

sad păcat. Sună prea urat "când îmi va suna ceasul". thinking

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

N-am gasit alta expresie. Voi vedea in sfarsit cum e sa mori, chiar si pe un site laughing

| GoldenZenith a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing coliva? Sau măcar o supa de pui? day dreaming
Glumesc.

| anonim_4396 explică (pentru GoldenZenith):

Poate cu alta ocazie happy

| pufulescu a răspuns:

Nu poate nimeni sa dea un raspuns aproape de adevar cata vreme nu te cunoaste in viata reala. Doar cine e pe acest site si te cunoaste personal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce intrebare. Unii sunt mai papa lapte. Ce e asa greu de inteles? Nu toti au caractere mai puternice. Uita/te la ei pe strada cum merg cu privirea in pamant, cocosati zici ca sunt "?" si intorc capul cand dau de ochii tai.