| SimonaNicoleta20 a întrebat:

Dacă un băiat te ia la misto înseamnă ca te place?

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu neapărat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înseamnă că i-ai atras atenția. Dar s-ar putea să te placă și să vrea să scape de acest sentiment.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da... sau ca nu te place. Variantele pot as fie multiple.

| Mosotti a răspuns:

Nu te place daca te ia la misto, iei la misto pe cineva cand vrei sa-ti bati joc de el.

| CostinAlamariu a răspuns:

In niciun caz

| mastadont a răspuns:

Cel mai probabil da.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru mastadont):

Si daca ma place de ce ma ia la misto,?

| RPG878 a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

De prost

| Invictusman a răspuns:

Din moment ce nu cunoaștem situația în sine nu putem ști dacă te place sau pur și simplu face mișto de tine având unele motive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde...poate te tachinează pentru că îi place de tine sau poate așa e felul lui de a fi sau poate este doar imatur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că ești o glumă pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde în ce context și în prezența cui. Dacă o face atunci când e doar el singur cu tine, atunci înseamnă mai degrabă că nu te suportă și te ia la mișto din cauza antipatiei lui față de tine, căci dacă într-adevăr i-ar fi plăcut de tine, când ar fi singur în prezența ta s-ar intimida și nu ar îndrăzni să-ți adreseze ceva. În schimb, dacă te tachinează în prezența amicilor, colegilor săi sau ai tăi, atunci există o șansă să te placă și dat fiind că se află în prezența altora prinde curaj să te bage în seamă.
Mai există și varianta în care nu te suportă și să facă mișto de tine în prezența altora, arătându-le antipatia față de tine.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos pentru parerea ta?

| SimonaNicoleta20 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos pentru parere?❤️

| anonim_4396 a răspuns (pentru SimonaNicoleta20):

Cu drag. Sunt aici ca să ajut. happy

| AndreeaWTS a răspuns:

Dacă un băiat te ia la mișto nu înseamnă nimic.
Contează doar cât te duce bibilica să răspunzi la miștoul lui.
Asta îi poate atrage atenția sau îl poate pune pe fugă.