| Superior a întrebat:

Daca un bou te acuza degeaba ca i-ai lovit masina, nu exista camere in zona si nici macar urme vizibile pe masini (masina mea e intacta, a lui la fel), cum se termina disputa?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să te acuze, trebuie să aibă dovezi. Dacă doar zice, rămâne cu zisa.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu i-am lovit masina, chem politia pentru ca face scandal.
Daca i-am atins cat de putin masina, ii dau asigurarea. La constatare imi iau pufuleti, si astept sa vad ce pretentii ridica.

| Mosotti a răspuns:

Simplu, pleci si gata, asa se termina disputa.

| FreddieM a răspuns:

Ce pretinde tipul? Daune, ceva?
Cheers

| Superior explică (pentru FreddieM):

Pretinde ca a fost lovita, dar nu stie sa zica care e dauna (uite acolo zgarietura, acolo indoietura).
Dar nu are nimic.
Se poarta de parca m-am rahatit in omleta lui.

| SkateFunk a răspuns:

Daca chiar nu are nimic vizibil masina lui, si face tam tam din nimic, insemna ca face intentionat si ca are chef de cearta, in cazul asta eu il luam la pl, te uiti in ochii lui si cu o fata de om nervos il intrebi daca isi bate pl de tine daca are tupeu sa comenteze il iei la rost iil apuci de gat si il trantesti in locul unde zice ca este zgariata il lipesti cu fata de acel loc il intrebi unde vede el acea lovitura, il tii acolo cu o mana de gat iar cu cealalta il ti de o mana pana se potoleste daca insista il dai cu fata de capota sa se linisteasca.etc