| Pantagruel a întrebat:

Daca un dracusor nu e cuminte, ca pedeapsa ajunge in rai?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai rau... E bagat in corul bisericii.

| oglindasultanului a răspuns:

Cumintenia e caracteristica raiului.

| StrongHeart a răspuns:

Prin definitie un dracusor nu e cuminte,deci ce spui tu e un fel de pleonasm laughing
Te referi la duhuri rele,cunoscute sub numele de demoni, djinni sau jinni in mitologia crestina si cea islamica.
Ei nu ar putea ajunge in rai pentru ca spiritul lor nu cunoaste lumina de cand au cazut.
Ei nu au ca noi oamenii liberul arbitru si nu pot distinge raul de bine.
Nu stiu cum sa-ti explic mai bine de atat, dar ei si daca ar fi in rai, nu ar stii ca sunt in rai, este propriul lor spirit cel care nu-i lasa sa vada lumina.E o conceptie teologica destul de complexa.
Ei se tem de lumina.

| CosminFlo a răspuns:

Um... nu exista iad si rai... sau ma rog, depinde in ce crezi