| lory14 a întrebat:

Daca un prieten/o prietena ar suferi de depresie cum l-ati/ati ajuta-o?

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

As duce-o la un psiholog.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

L-as scoate afara din casa, l-as duce in locuri cu aglomeratie mare(dicsoteci, cluburi, magazine)
L-as binedispune cu energia mea si i-as transmite toata puterea pe care o detin doar sa-i fie bine!
Desi sunt sigura, ca din cateva "scheme" i-ar trece depresiahee hee
Eu sunt mai nebunaticahee hee
Numai bine!

| Dan_Tm a răspuns:

Depinde de motiv. Oricum, daca prietena mea ar intelege situatia si ar fi vorba de o fata, as luao in brate si as pupa la ea pana i-ar trece happy iar daca ar fi baiat, l-as trimite la o bere fara alcool.

| merenca a răspuns:

Las indruma sa faca cum am facut eu