| Swetlly122 a întrebat:

Daca universul nostru de fapt este un șobolan uriaș,iar stelele reprezintă purecii de pe el și planetele, găurile negre căpușele? P:S: Nu vreau sa-mi iau hate din cauza imaginației mele, care uneori zburda pe meleagurile unui fumător de ilegale înrăit.Mai am o întrebare.Ce explicație exista pentru explicație?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mai bine ai spune ca e o holograma

| Catrice a răspuns:

Și în acest caz, noi ce reprezentam?! Celulele?!

Dar atomul ce reprezinta?!

| gabicoo a răspuns:

Chemi pisica cosmică și rămâi fără univers!
laughing

| gabicoo a răspuns (pentru Catrice):

Acarienii!
laughing

| Catrice a răspuns (pentru gabicoo):

Și nu cumva intervine și câinele cosmic?! rolling on the floor Știi tu, cum era în Tom și Jerry.

| Swetlly122 explică (pentru gabicoo):

laughing) upss, poate rămân fără pisica la cat de mare e șobolanul

| uanna29 a răspuns:

? m ai lăsat mască cu întrebările astea, jur...da ce mai imaginație?

| RAY a răspuns (pentru Swetlly122):

Sobolanul are un spatiu de cateva sute de miliarde de galaxii plus ca se extinde mereu cu viteza lumini

| RAY a răspuns (pentru uanna29):

Da si poza ta e amuzanta

| RAY a răspuns (pentru gabicoo):

Pisica cosmică este in afara universului sau in univers?

| uanna29 a răspuns (pentru RAY):

Stiuuu? e de acum 5 ani...nu stiu cum sa o schimb, of, ce trece timpul?

| chuckmanson a răspuns:

Dar dacă noi stăm de fapt pe o țestoasă uriașă, care la rândul ei stă pe o țestoasă și mai mare și tot așa și tot așa ad infinitum?
La asta s-a gândit cineva?laughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand fumezi iarba, nu-ti vin astfel de idei, crede-ma.
Dar nu vad totusi,
Daca universul nostru e un sobolan, si stelele si planetele sunt purecii si gaurile negre capusele, atunci oamenii cum sunt reprezentati pe sobolanu asta al tau? ca pe ei i-ai uitat. big grin

| relian a răspuns:

Raspunsul ti l-ai dat tu singur, explicatia? balariile ce le fumezi, tot ce ai spus mai sus este rezultatul consumului de fum de balarii laughing cand consumi asta vezi, galaxii, gauri negre si planete extraterestre laughing
Nu stiu de ce vezi astea dar asa zse intimpla.Asata nu ca ai avut tu contact cu mai stiu eu ce filme sau ca ai fi citit, si indienii aia din america la fel vedeau, atunci cand fumeau pipa pacii laughing sau intrau in cortu ala al lor sa vada ce zic spiritele, adica fumu sau coca ce mestecau ei laughing

| Iote a răspuns:

Mai stii? Iar atunci cand sunt cutremure, spui ca Pamantul se scutura de purici. Iar cand se intampla ceva in univers, cam tot asa, incearca sa scape de paraziti cum facem noi oamenii cu sobolanii, capusele, etc.

| Iote a răspuns (pentru Iote):

Ca doar si oamenii poarta in paraziti in corpul lor.

| anonimg a răspuns:

Găurile negre reprezintă la început un pui de pisica care va crește până la maturitate și va putea mânca șobolanul.
Dar realitatea este că nu avem treabă cu astfel de lucruri nici măcar în imaginația noastră.
Datoria noastră este să ne formăm caractere pentru Împărăția cerurilor. De pământul acesta și de întregul univers se va ocupa Dumnezeu care l-a creat.

| gabicoo a răspuns (pentru RAY):

Pisica cosmică e dintr-un univers paralel!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pasează-mi pls.

| minrest a răspuns:

Banuiesc ca in jurul planetei Jupiter orbiteaza un ceainic metalic, in care este o mica cantitate din elixirul nemuririi. Pai cum, dupa ce ca un ceainic orbiteaza, mai vrei sa fie si elixirul nemuririi in el? Da, caci intr-un obiect atat de aparte trebuie sa se gaseasca ceva unic. Iar daca planeta Jupiter ar fi o capusa, evident nici ceainicul nu ar orbita in jurul ei. Deci nu, teoria ta cade.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, cam așa stă treaba cu universul. Și mai are și o pisică care așteaptă la pândă să îl infulece. Dar știi de ce nu reușește?
Pentru că i-ar cădea rău la stomac să te înghită și pe tine, că puți a ilegale. Dar așteaptă ca să mori de ele, atunci o să miroși un pic ma acceptabil.
Pentru explicație există o singură explicație. Biblia, care așa se zice că se explică singură.
Nu iei hate, dar inspiri milă. Pe bune. Milă vine din slavonă și înseamnă iubire. Un fel de.

| Rd79 a răspuns:

Deci tu vrei sa zici ca universul nostru e un sobolan, iar stelele, planetele si alte chestii sunt ceva EXTERN universului? Ele nu se afla in spatiu si timp?

| Swetlly122 explică (pentru sadrian46):

Poate și tu inspiri milă, fiindcă iei totul în serios ..Mai relaxează-te, omule.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Swetlly122):

Mulțumesc de recomandare.
Din păcate nu mă prea pot relaxa când se discută despre univers. Dar de acum când o să mai văd o postare de a dtale o să îmi comand mie așa.
Take it easy. E tipa aia care se relaxează cu păduchii șobolanului.

| andiceasu95 a răspuns:

Da da iar celalalte planete reprezinta niste chiftele facute de mama