| DenqOO a întrebat:

Dacă vaccinul ar fi costat l-ați fi făcut?
Să zicem că prețul este de 500 lei

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da

| mastadont a răspuns:

Da. Mulți se tem așa de tare de vaccin că uită că boala e lucrul de care ar trebui să ne fie frică.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Irelevant big grin

| Catrice a răspuns:

Nu că mai bine îmi iau ceva bun big grin

| LoveSleep a răspuns:

Da
L-aș fi făcut și dacă dădea cancer, doar in cuida ăstora care sunt contra vaccin.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Catrice):

Un covid?

| Catrice a răspuns (pentru suntserios):

Am imunitate buna, n-am luat pana acum, nici nu mai iau happy

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Catrice):

Sau ai sa iei forma din aia buna cu mutatii... stii ce se intampla cand multi se vaccineaza tulpinile alea mai slabe dispar usor usor si raman alea mai naspa care nu sunt anihilate de vaccin.

| Catrice a răspuns (pentru suntserios):

Atâta va lăudați că va vaccinați da' tot puteți lua covidhee hee care e diferența între vaccinat și nevaccinat in cazul ăsta?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Catrice):

Offf, se vaccineaza lumea de 5-6 luni deja, pari ca ai acces la surse de informatii, chiar trebuie sa mai apara intrebarea asta?

Diferenta e ca vaccinatul nu mai ajunge la spital si nu mai moare...
Diferenta e ca vaccinatul transmite mult mult mai greu
Diferenta e ca vaccinatul daca ia boala are sanse mari de tot sa treaca asimptomatic chiar si sa elimine din organism virusul mult mult mai repede.

| Catrice a răspuns (pentru suntserios):

Ma refeream strict din punctul asta de vedere.
Șanse mari, da' am văzut vaccinați care numa asimptomatici nu au facut covid după.