| glamour_5213 a întrebat:

Dati-mi si mie cateva citate frumoase, interesante sau hazli. FUnDITA

Răspuns Câştigător
| johnyy a răspuns:

"nu esti invins atunci cand sangerezi, nici cand ochii in lacrimi iti sunt, adevaratele infrangeri sunt renuntarile la vise" astept fundita

4 răspunsuri:
| Sylx a răspuns:

Mie mi-a placut asta: "Un intelectual rezolva problemele, un geniu le evita"! (Albert Einstein)

| karina_6315 a răspuns:

Cauta legile lui murphywinking

| stelianr a răspuns:

.
1. Fara religie, adica fara teama si respectul de Dumnezeu,
unde ar ajunge omenirea?
( Napoleon I )
2. Un popor fara religie nu poate fi condus decat cu tunurile.
( George Wasington )
3. Religia este umbra universului ce se sprijina pe inteligenta umana.
( Victor Hugo )
4. Adevarata religie este singura care-l face pe om sa iubeasca omul.
( Lactantiu )
5. Sunt religios pentru ca sunt om si nu pot iesi din granitele umanitatii.
( A. Sabatier )
6. Cel ce poseda arta sau stiinta, sa aiba si religie.
Cel ce nu poseda nici arta, nici stiinta, sa aiba, totusi, religie.
( Fr. Schiller )

| ClauditsSa a răspuns:

Nu inceta niciodata sa zambesti deoarece nu stii niciodata cine se poate indragosti de zambetul tau.