| Butsilee a întrebat:

dati-mi si mie idei de carti misto despre care sa fac referat ca imi trebuie va rog frumos:] dau fundita

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| dyddyyyx18 a răspuns:

Carti, amuzante, da` nu chiar skolare:
- Sunt nebuna si se ia,
- Amanda se marita,
- Doamna Jivago din Queen`s Park;

Si carti scolare:
- Mara
- Ion
- Enigma Otiliei

| glitt3r a răspuns:

Poate Seria Amurg? Mie chiar mi-a placut! Si referate gasesti pe tot googleulbig grin

| vaiviable a răspuns:

Depinde de varsta si clasa ta.eu recomand:

JD Salinger - De veghe in lanul de secara
Mihail Drumes - Elevul Dima dintr-a saptea
Selby Jr. - Recviem pentru un vis
Dovstoievki - Crima si pedeapsa

Sunt multe carti frumoase, dar frumusetea fiecareia sta in gust. ti-am spus cateva care se potrivesc gustului meu. Daca ai alege si o categoria te-as putea orienta mai bine.Mult noroc ^_^.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de vârsta ta şi de tematică...simplă beletristică: Romanul adolescentului miop - Mircea Eliade, Mândrie şi prejudecată - Jane Austen, Patul lui Procust- Camil Petrescu, Cămaşa lui Christos - Lloyd C. Douglas, Tommy&co - Jerome K. Jerome, Cişmigiu & co - Grigore Băjenaru, Elevul Dima dintr-a şaptea - Mihail Drumeş şi poate cea mai interesantă Palatul chelfănelii - Pascal Brukner, are multe nuanţe interpretative. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twilight, Baltagul... thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singur pe lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pulas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu un referat despre o singura lume, o mie de probleme