| MonkeyBoy a întrebat:

Dati-mi si mie niste explicati despre cum se joaca kung fu pandacu carti de joc.

1 răspuns:
| Rockărița a răspuns:

Pai scrie pe punga de cereale. Daca ai aruncat-o iti zic eu cum se joaca.Ai pe cartile de joc ai 4 desene.Prima inseamna putere, a2 echilibru, a3 (nu mai stiu cum se chema, da eu ii zic viteza)si a4 noroc.In dreptul fiecareia ai cate un numar.Un jucator(cel care imparte cartile)trebuie sa se uite printre carti si sa aleaga categoria(putere, echilibru, viteza si noroc)si cel mai mare numar. Exemplu:putere 235. Daca adversarul are la aceasta categorie mai mult, ia cartile, daca are mai putin pune o carte(care carte vrea)si celalalt le ia.Castigatorul este cel cu cele mai multe carti.