| JOHNtheADVISOR a întrebat:

star Dați vina pe politicieni, pe părinți, pe religie pentru faptul că aveți o viață grea.În schimb așteptați ca noi "filozofii" de pe TPU să vă decidem soarta și să luăm noi deciziile pe care voi personal ar trebui să le luați.
Tu și doar tu personal ești răspunzător pentru viața pe care o duci și calitatea vieții tale va fi în funcție de capacitatea ta de a pricepe și percepe mediul înconjurător.
Cu ce suntem noi cei ce "ajutăm" aici pe TPU mai presus față de propria familie? star

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asa e mann

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În raport cu propria familie poți să ai o atitdine de respingere din varii motive. Aici poți găsi opinii diferite care să te determine să reflectezi.

| EcceHomo a răspuns:

Pai na, dacă ai fi homosexual, de exemplu, și i-ai spune asta tatălui tău, în primă fază, ți-ai lua un șut în c#r și două scatoalce după ceafă. Aici însă, toți te felicită că ai avut curajul să o recunoști, bașca, ți-ai face și prieteni din rândul susținătorilor lgbd.