| skirlex a întrebat:

Dau funda am vazut ceva pe okazii.ro si vreau sa cumpar acel lucru credeti ca e posibil ca proprietarul poate sa imi trimita alt ceva sau nu e ceea ce spune el.va rog ajutati-ma dau funda plz

Răspuns Câştigător
| andreea154 a răspuns:

E posibil depinde ce fel de vazator e si ce calificative are. Cauta ce vrei sa cumperi si vezi daca il poti returna si daca are garantie de livrare. Asa e cel mai sigur.

4 răspunsuri:
| EvaneSScence a răspuns:

Uita-te la vanzator ca e scris la profil ce fel de calificative are. Si asta arata cat e de serios ( procentul ala). Teoretic el poate sa-ti trimita si altceva. Alege un vanzator cu profil bun si mai multe vanzari.

| skirlex explică (pentru EvaneSScence):

Poi da el are 4 calificative pozitive dar nu are nicio vanzare da cand primesc coletul e posibil sa ii zic vanzatorului sa scrie pe el verificare colet la primire?

| stalo a răspuns (pentru skirlex):

Daca trimite prin fan curier sa alte agentii.da. daca e prin posta romana nu poti sa verifici.

| EvaneSScence a răspuns (pentru skirlex):

Nu iti da voie sa deschizi coletul decat dupa ce platesti. Si de fapt nici nu sta sa vada ce ai tu in colet, spune ca nu e treaba lui. Ala nu are nici o vanzare? are calificativele doar ca si cumparator. Daca e o suma mai mare, mai bine cauta altul ca risti.