| Amelia94 a întrebat:

DAU FUNDA.Incerc sa sun pe cineva si mi se spune ca abonatul vodafone alimitat accesul la acest numar. Ce inseamna asta?

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Pt. baring poti verifica cu *# 35 # si apel - daca nu poti primii apeluri iar cel ce te apeleaza primeste un mesaj vocal de genul: "Pt. moment abonatul Vodafone a limitat accesul la acest nr. Va multumim ca ati apelat Vodafone" daca e activ atunci pentru. dezactivare tastezi # 35 * 0000 # apel, 0000 este parola standart.

Incearca toate verificarile pentru. redirectionare, toate sa fie pe dezactivat:

*# 21 # - pentru. toate conditile
*# 61 # - pentru. cand nu raspunzi intr-un interval de timp
*# 62 # - pentru. cand ai telefonul inchis sau nu te afli in aria de acoperire
*# 67 # - pentru. cand telefonul prezinta ton de ocupat.

Apropo pentru cine nu stie:
* sau ** - activeaza serviciu
# sau ## - dezactiveaza serviciu
*# - verifica starea

#004# sau ##004# dezactiveaza totul mai putin 21;
#002# sau ##002# dezactiveaza toatul inclusiv 21.

Functioneaza la toate retelele GSM inclusiv straine mai putin ZAPP (ce nu e GSM)

Sper ca am fost de ajutor cu aceste informatii!

| Legionarul_Alin_1990 a răspuns:

De ce este asa?