| qSylar a întrebat:

Dc majoritatea oamenilor [din Romania cel putin] judeca oameni dupa aspectul lor si sunt atat de multi oameni care se cred mai presus decat alti? :/ Stiu ca intrebarea e aiurea, dar na, vreau doar sa stiu parerea voastra :3

Răspuns Câştigător
| CezarinaLunaria a răspuns:

Pentru că frustrarea se pune în ziua de azi la vârste foarte fragede. Mulți cred că dacă au bani, mașini și case luxoase, sunt automat mai presus decât oricine..chiar dacă nu a schimbat o vorbă cu cineva. Bărbații și femeile care spun că aspectul nu contează...sunt niște ipocriți. Numai un om care vrea să pară ce nu e, face astfel de afirmații. Întodeauna va exista aceast aer de superioritate și frustrare. Tu trebuie să rămâi sănătos în gândire și să nu te stresezi cu viața altora sau să pari ceea ce nu ești. Trece viața pe lângă noi degeaba dacă stăm să arătăm ca x sau ca y sau să avem cât vecinu.