| AliceAnnnnna a întrebat:

De 2 zile îmi tot ling buzele pur și simplu fără motiv. Ok. Problema e ca o fac așa fără încetare ca și cum ar fi uscate. Și m-am trezit in dimineata asta cu ele parca ar fi tăiate, ma ustura in ultimul hal și se simt de parca am lipici pe ele. Ma strâng așa și sunt pline de coji mici.
De ce? Asta e motivul pentru care m-am trezit așa cu ele? Ca le-am tot umezit cu limba? Știu ca e o întrebare ciudata dar abia pot sa zâmbesc ca ma ustura rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Probabil ca le-ai frecat cu dinti si ai mici rani

| Celcestietot a răspuns:

Da-ti cu balsam de buzewinking

| Donsavas a răspuns:

Da,asta e motivul. Ia ti un balsam medical de la farmacie sa ti dai o perioadă cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi de la whiscas happy lăsând gluma la o parte ai grija sa nu faci o obișnuință din chestia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea mai multa apa. Uscarea buzelor este semn de deshidratare