| anonim_4396 a întrebat:

De aproape o săptămână am început școala la un liceu nou și toți colegii mă ocolesc. Nimeni nu vorbește cu mine. Oare de ce? De ce mi se întâmplă asta tocmai mie? De ce toți ceilalți au prieteni cu care râd și glumesc și numai eu stau singură într-o bancă 6 ore?

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Asta-i bună, cum crezi că am putea şti noi "de ce?", când noi nu te cunoaştem pe tine. Numai cineva care te ştie ar putea observa ce anume din caracterul sau personalitatea ta duce la situaţia de care vorbeşti. Dă-ne nişte detalii şi poate încercăm să formulăm o opinie.

| Celcestietot a răspuns:

Sunt nenumarate motive, iar eu nu pot formula o concluzie pentru ca nu te cunosc, pentru ca nu am detalii cu privire la persoana ta happy.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Asta pățesc și eu

| Raizing a răspuns:

Valoarea cuiva nu este determinata de nimeni, ci de Sine!
||| Te-ai incuiat -SinguRa- Deschide-Te! |||

| lorena1gianinak a răspuns:

Poate pentru ca esti noua.incearca sa socializezi cu colegii tai intr-un mod normal.Fa cunostinta cu ei: "eu ma numesc..." si asa. Daca doar tu esti noua ceilalti sunt mai timizi pentru ca a aparut o persoana necunoscuta la ei in clasa. Vorbeste cu ei ca pana la urma sunt doar niste copii si atat.

| Ekko009 a răspuns:

Daca nu te baga ei in seama, baga-i tu pe ei. Desigur nu fi foarte insistenta, daca nu te vor, nici nu te merita sa le fi prieten