| anonim_4396 a întrebat:

De astăzi laptop-ul meu nu se mai încarcă decât atunci când este închis. Ştie cineva de ce se întâmplă asta?

Atunci când este aprins îmi apare " plugged in, not charging ".

Ce aş putea face?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Shut down.
Scoti mufa adaptorului.
Scoti bateria.
Bagi mufa adaptorului.
Pornesti laptopul fara baterie.
Intri in device manager si cauti "Battery". Dezinstalezi cu click drept Microsoft ACPI Compliant Control method bla bla.dai unnistal acolo.
Shut down, pui bateria la loc(nu uita sa scoti de fiecare data adaptorul cand umbli la baterie) Turn on, boot to windows si driverul se va instala din nou automat.
Vezi daca iti merge. Daca merge, formatezi si bateria cu cateva incarcari si descarcari!

| Furculingură a răspuns (pentru anonim_4396):

" Pornesti laptopul fara baterie. "

Păi asta e problema. Nu-l pot porni fără baterie deorace de acolo primesc toată energia când este aprins. Se încarcă atunci când este stins, dacă îl aprind e ca şi cum nici nu aş avea încărcătorul.

| anonim_4396 explică (pentru Furculingură):

Nu merge sa scoti bateria si sa-l pornesti doar cu incarcatorul? Ale mele nu mai au de mult baterie si le tin pe alimentator.Hm ciudat...

| Furculingură a răspuns (pentru anonim_4396):

Tocmai de aceea mă gândesc că de fapt problema nu este la laptop sau la baterie, ci la încărcător.
Am să îl schimb, asta e. Deşi cred că e a 5-a oară când fac asta.
Mulţumesc de ajutor.

| DeNeinlocuit a răspuns:

Mai bine mergi acolo unde ai cumparat Laptopul sau la un GSM.