| Sara2 a întrebat:

De câteva luni mă simt veșnic obosită și amețită și nu reușesc să mă odihnesc nici dacă dorm 8-10 ore. Ce e de făcut?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu te odihnesti suficient noptile. Din cele 8-10 ore, câte ore dormi pe noapte? Somnul de zi, nu e odihnitor ca cel de noapte. Eu am văzut că ai răspunsuri pe site, date si după 01.00 am, chiar si după ora 03.00...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pe un deficit caloric foarte mare?
Ai cumva putina anemie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie datorita tratamentului antidepresiv (dacă urmezi acest tip de tratament) sau din cauza insomniei!

Fa zilnic 30 de minute de mișcare; dimineața consuma putina cafea, sau ceai verde sa îți redea vitalitatea, energia, nu te mai stresa din orice motiv, încearcă sa meditezi, sa faci sport zilnic și sa dormi mai devreme, sa rezolvi problemele cu somnul.