| Iamforfun a întrebat:

De câțiva ani, vecinii mei mă urmăresc și mă hărțuiesc. Eu bănuiesc că au intrat în casă prin efracție când nu eram acasă și mi-au pus camere video ascunse în casă. Ei pot să vadă tot ce fac eu în casă. Îi aud vorbind, povestind tot ce fac eu în casă. De exemplu, daca mă dau cu ojă, îi aud spunând: "Se dă cu ojă." Eu nu am reacționat în nici un fel, am crezut de multe ori că mi se pare. Dar de exemplu daca mă duc la baie, care este perete in perete cu baia lor, aud cum cineva intra în baia lor de fiecare data. Daca mă întorc în camera, intră cineva în camera care este perete in perete cu a mea. Se întâmplă același lucru de mai multi ani, nu cred că mi se pare. Eu nu am avut conflicte cu ei. Pe scara când ne întâlnim ne salutam și atât. Oare de ce fac acest lucru? Ce aș putea să fac? Este posibil să îmi fi pus camere video ascunse cu cablu care trece prin perete de la ei la mine în casă?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Locuiesti langa FBI?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si... parintii tai ce zic?

| RKBlue a răspuns:

Fii foarte atenta cateva zile,la orice miscare de-a lor,si incearca sa cauti cat mai atent camere de filmat(ar trebui sa fie mici,dar nu extrem,adica le-ai putea vedea cu ochiul liber)
Exista cumva posibilitatea sa-ti fi facut gauri in perete?
Gen,gauri micute,intr-un colt,in partea de jos a camerei,etc, si sa traga cu ochiul sau urechea pe acolo?
Daca continua pentru inca o saptamana,du-te la politie.
Spune-le tot,si spune-le ca-ii auzi clar cand vorbesc despre tine.
Ar fi bine daca ai avea telefonul pregatit si sa inregistrezi cand mai vorbesc(dar daca reusesti sa inregistrezi, nu spune nimanui de inregistrari, ci intreaba la politie daca ar fi util sa inregistrezi, ca si cum nu ti-ar fi venit ideea pana atunci)
Incearca sa te uiti atent la peretii comuni, caci acolo ar fi un loc bun sa fie capatul camerei.

| acerr a răspuns:

Se poate, dar prin laptop

| CristianaCrss a răspuns:

Nu știu cum te pot ajuta dar nu cred ca ți se pare, este posibil sa îți fi pus camere video ascunse dar eu zic sa verifici foarte bine prin casa și dacă nu ai găsit nimic suspect sa mai aștepți o perioada, dacă tot ai impresia ca ți-au pus camere te poți duce la politie. Am o întrebare, vecinii tai sunt barbati?

| Iamforfun explică (pentru CristianaCrss):

Este o familie formata din soț, soție și două fete, una de liceu, cealaltă fata de școală generală. Mai mult îl aud pe bărbat vorbind decât pe femeie.

| CristianaCrss a răspuns (pentru Iamforfun):

Aa, ok