| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce acest moment perfect pe care il traiesc acum e doar un moment care se va termina intr-un final? De ce nu imi place finalul unei nunti cand toata lumea pleaca acasa? Cum pot scapa de acest sentiment de final de eveniment sau experienta cand simt ca tot ce a fost frumos se termina si rasare din nou plictiseala si monotonia?

4 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Orice lucru se termina, nu tine o viata dar gandeste pozitiv, gandeste-te ca o sa mai fie ocazii tari in viata ta si ca o sa mai fie si alte zile bune chiar mai bune decat cele anterioare.

| PersonajFictiv a răspuns:

E frumos sentimentul ala.
Daca nu stii ce e suferinta, nu stii nici ce e fericirea.
Trebuie sa le cunosti si sa le gusti pe amandoua, au ambele un rol important.

| MiruD a răspuns:

Nu avem cum să schimbăm viata. Ăsta este ritmul ei.
Totul are un început si un sfârsit. Nimic nu este vesnic. Pana si natura inverzeste, înflorește si la final se usucă. Apoi, prin voia lui Dumnezeu, procesul se reia. Si mie mi-a parut rau cand mi s-a terminat petrecerea de la restaurant la nuntă, dar ce poti sa faci? Nimic. Noi in lume suntem doar niste spectatori.
Te casatoresti, faci copii, vine botezul......si tot asa.
Se termina una, ne bucurăm de altele.
Încearcă să faci alte lucruri ca viata ta sa nu mai fie monotonă.
Sa privesti lumea si mediul cu alti ochi. Si cred ca ceva ceva se va schimba.

| STFU01 a răspuns:

Las' iub, te scap eu de suferinta.Vin sho pe la tine azi si te voi face sa realizezi ca sunt singurul lucru vesnic din viata ta.