| anonim_4396 a întrebat:

De ce aici pe TPU toţi(majoritatea)sunt disperaţi după funde?
Aici e un concurs sau ce? Credeam că trebuie să ne ajutăm între noi, nu să cerşim la fiecare întrebare pusă de cineva o fundă.

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Asta e dezavantajul TPU...dar uneori este si un avantaj!
cand 99 % din useri cersesc funda, poti sa ii vezi mai usor pe acei 1 % care intr-adevar merita sa stea pe site

| ÈριcĿ a răspuns (pentru Apache):

Apropo,tu eşti unul din cei care merită să stea pe site.M-am uitat la răspunsurile tale şi văd că eşti una dintre valorile TPU deoarece oferi răspunsuri fără să ceri ceva în schimb(funda)bravo şi respectul meu că deşi ai 1690 de răspunsuri premiate cu fundă nu ai vrut să fi unul din cei care au un chenar portocaliu pe degeaba.Adică am impresia că alţii îşi fac mai multe conturi pentru a-şi da fundiţe.mă rog.

| Dean1996 a răspuns:

Stim foarte multi dintre noi, cred ca si utilizatori care cersesc fundite incontinuu, ca scopul acestui site este sa ajute.Sa ne ajutam reciproc,de asta suntem oamenii,nu? Eh,multi acum vor funde,si mi se pare o mare porcarie, nu am ce zice, decat ca sunt niste imaturi.Sunt destule concursuri in realitate,macar aici, pe TPU, sa ne ajutam reciproc.Eu de exemplu am avut 290 de funde, si acum am 272, nu stiu cum s-a intamplat, dar nu am fost afectata sau ceva, pentru ca nu imi pasa de funde.Numai eu stiu cati oamenii am luat prin mesaje private, ID-uri si i-am ajutat.Am o satisfactie pe care nimeni nu mi-o poate lua si asta e cel mai importanthappy

| ÈριcĿ a răspuns (pentru Dean1996):

Felicitările mele happy
Da, ai dreptate în real există multe concursuri dar cine să se înscrie? Eu spun adevărul:nu îmi plac competiţile.Mi se pare ceva tâmpit să concurez împotriva unor persoane iar apoi să văd că sunt varză, prefer să lucrez în echipă.Mai multă distracţie şi vorbă(aşa cum îmi place miewinking )

| stejara2 a răspuns:

Asa ar trebui sa fie,ajutor reciproc dupa cum si titlul,dar cum unii vor sa urce mai sus in ierarhie,vaneaza saracii funditele fie chiar cersindu-le,asta e lumea de cand e ea lume, zice ca e binefacere, dar daca ii mai pui si ceva in traista.Concurs fii sigur ca nu e! Succes in toate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt unii atit de fraieri ca au impresia ca se duc la scoala cu roaba de funde si doar intind carnetul si au luat pentru 80 de funde nota 8. La fel si aceia cu bacul se duc ei cu sarsanalele de funde dar au luat un sut in funda. Niste fraieri care cred ca funda ii face mai destepti.

| ÈριcĿ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai şi tu dreptate, nu ajungi preşedintele României dacă ai o grămadă mare de funde.Mă refer la cei care nu le merită.Rar găseşti pe cineva pe TPU care să răspundă doar pentru a ajuta pe cineva.

| anonim_4396 explică (pentru ÈριcĿ):

Nici nu ma intereseaza fundele.Pai sa ii vezi pe circotasii cei mici cind vin la teme si le explic batrineste (cu lux de amanunte ) sa priceapa si ei ceva apoi iepurasii cu rezolvarea o taie pe miriste si nu sunt suparat. Gindesc mai bine cu ea facuta si poate pricepe 10%, mai rau sa duca ca un narod.Eu in acest caz ajut dezinteresat. sfaturile le dau cum ma duce mintea nu cum vor ei sa auda.II mai iau si la ture mai cu huo mai cu binisorul. Unul sa arunce ciinele de pe casa sa vada daca zboara bietul animal, altul ca vrea sa otraveasca pisicile ii spun ca nu e frumos si le maninca coapte pe lumea,,, De unele ma crucesc si ma inchin asta este viata

| ÈριcĿ a răspuns (pentru anonim_4396):

În afară de funde mai e o fază...aia cu temele.Frate adică n-au creier? Sau poate să le ceară colegilor, mă rog.dar nu să se facă de râs pe TPU că nu ştie ce e aia şi ailaltă! WTF ppl.

| anonim_4396 explică (pentru ÈριcĿ):

Aici gresesti ca ii duce mintea la dracii intra cu contul de rezerva cel cu 12345. numai 2-3 au uitat sa schimbe contul si am reusit sa ii dibuiesc

| ÈριcĿ a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci până la urmă aşa e.Nu? că unii îşi fac conturi de rezervă.Din câte am înţeles din ce ai spus tu.Dar ştii într-un cuvânt se fac de râs.Toată lumea de pe TPU îi vede cât îi duce capul.

| anonim_4396 explică (pentru ÈριcĿ):

Mai bine ajutati la teme si daca le explici poate se lumineaza la minte.Mai rau cu caietul gol. aici sunt 2 rele cea mai putin rea sa le fac temele cu multe explicatii. Unii au cite 10 conturi citeam pe la religie si ma minunam Daca ar pune ban pe ip ar fi jale cred ca TPU scade lejer cu 20% multi intra cu conturi sa puna de la unul la altul intrebari sa dea funde parca sunt narozi si fundele parca ii fac mai destepti.

| ÈριcĿ a răspuns (pentru anonim_4396):

Au colegi în clasă, nu? Ăia pot să îi ajute.TPU nu e un site de făcut teme şi nici concurs. Dacă aş pune eu o întrebare de genul:Ce mai faceţi? e tot o întrebare dar m-ar înjura jumate din TPU iar cealaltă ar zice că cea mai penibilă întrebare e a mea.Se dau mari ştiutori, mai bine stau în banca lor.

| anonim_4396 explică (pentru ÈριcĿ):

Asa o fi ca TPU--->D/S educativ=ioc

| rAInBOwGirl98 a răspuns:

Mda...Putini sunt pe site care in loc de prea bine cunoscuta fraza:"fundita?happy" mai spun si "Sper ca ti-am putut fii de folos", sau "Sper ca te-am ajutat".happy