| DeeaCarmen a întrebat:

De ce alearga cainii piscile?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Banuiesc ca e ceva genetic pentru ca nici pisicile nu plac caini, ceva ce a ramas de acum 10 mii de ani in genetica lor,lupi si acele pisici salbatice, concurau pentru hrana ambele, ambele erau pradatori, vanatori, bine noi le-am domecestit mult, numai sunt ce au fost

| mihai69 a răspuns:

Cine sunt „cianii"?!? E vorba cumva despre obiecte colorate în cyan?!?
Bine, nici „piscile" nu prea știu ce ar putea fi... Poate „pisTile" (de la flori)?!?

| Drimmero a răspuns:

Sunt fiinte prea retardate cainii astia, in special cei maidanezi, foarte imprevizibili. Am ajuns sa prind boala pe idiotii care ies cu ei la plimbare fara botnita sau lesa,, Mai vad fosile de 180 de ani cum se plimba cu ei,, fierb de nervi, chiar daca nu ma musca pe mine, pot musca pe altii, in special copii. Tu la 180 de ani n-ai cum sa il tii in frau pe patruped pentru ca te trage cu totul de iti rupe mainile la propriu. Si cand zic caini, nu ma refer la aia mai mici decat o pisica,, ci la matahale, eram o data pe strada, ma plimbam, in fata mea o pitipoanca cu javra, fara botnita si fara lesa,, de cum l-am vazut am simtit ca ala se da la mine, i-am vazut privirea. Nici bine n-am trecut ca s-a si repezit sa ma ia de picioare...noroc cu reflexul de 'fotbalist' pe care l-am avut sa-i prind mare picior direct in cap de l-am potolit. Aia incepuse sa comenteze ca sunt criminal de animale,, i-am zis sa imi zica merci ca nu i-am dat si ei la fel si data viitoare sa-l plimbe in lesa ca e pericol pentru oameni.

Morala : Tineti-va cainii in lesa cand ii plimbati ca nu v-ati luat strada! Am si raspuns intrebarii, pe cat de destepti mi-i dau unii pe caini...raman niste fiinte retardate, pana la urma sunt tot animale.

| Andreeush a răspuns:

Depinde, nu toți "cianii" aleargă pisicile.

| Dorotheea21 a răspuns:

De ce spunem iubitului: Te iubesc, iar unui prieten nu ii putem spune: Te prietenesc?
Te'am batut. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rasa de cianii va alergat stimata distinsa domnișoară?

| Vikaa a răspuns:

Nu toti cainii alearga pisicile,depinde, daca sunt de mici crescuti cu ele, nu le vor fugarii, daca nu cresc alaturi de pisici, vor fi niste turbati.