| MorcovMajestic a întrebat:

De ce alearga grasii daca alergatul nu arde calorii multe?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Au sperante, grasii pot scapa de grasimi cu operatie altfel chiar daca ar slabi in timp le atarna cioricul si nu sta bine.

| RAY a răspuns:

Pentru slăbit contează câte calorii consumi, alergatul nu este ok având 30 de kg pe plus, începi cu mers pe jos, apoi mai repede

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că e cel mai la îndemână sport. Și orice sport contează.

| VoidEternal a răspuns:

Pentru că nu ai nevoie de echipament, abonament la sala și altele. E gratis, o poți face oriunde, și e destul de low impact deci șanse mai mici de accidentare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din contră, prin alergat elimini o mare parte din calorii. Depinde cum și cât îl practici.