| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

De ce am doar 2 like-uri la poza de profil de pe Facebook? Si e postata de cateva luni, am o gramada de "prieteni" in lista. E din cauza ca sunt urat?

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Am spus si repet, azi nu prea se promoveaza pozele normale, oameni simpli si peisajele drăguțe ci pornografia si prostia. Daca nu te faci da rahat sau nu pui b..ci pe net nu iei like.
Plus ca Facebook-ul nu prea mai baga la noutăți postarile oamenilor.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,am vazut oameni la care eu nu i-as fi dat like pe Facebook dar au primit destule asta pentru ca erau foarte indragiti ca om.Deci like-ul nu este pentru cum areti ci pentru cum esti perceput ca om.

| aumih16 a răspuns:

Astazi se promoveaza altceva! poate de asta!

| Felissa13Eden a răspuns:

Retelele de socializare de tip:Facebook, Instagram sunt o mizerie.Trebuie sa fii "popular" ca sa primesti like-uri, cand de fapt nimeni nu te place.
Daca ai mai putine like-uri, le ai fix de la persoanele apropiate, prietenii buni si familia; dupa mine, asta e mult mai bine decat sa fii apreciat fals

Răspuns utilizator avertizat
| lussa a răspuns:

Sub nicio forma. Depinde mult de algoritmul Facebook-ului si cum ajung pozele in newsfeed-ul prietenilor tai. Cu siguranta esti o persoana frumoasa, dar trebuie sa stii ca frumusetea interioara e mult mai valoroasa. Trebuie sa fii impacat cu tine si sa fii cat mai inradacinat in viata reala si sa nu devii obsedat de social media, in special cand vine vorba de propria ta persoana si de infatisare.

| Mihaela2023 a răspuns:

Probabil că sunt mulți care nu te cunosc încearcă să pui doar poze frumoase.

Răspuns utilizator avertizat