| Jjhgh a întrebat:

De ce am impresia ca lumea ma vede alfel de cum sunt de ex eu ma consider urat si altii pot crede ca sunt frumos?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pentru că nu toți gândim la fel. Și ce, nu este bine să te vadă frumos happy?

| RavenNymph a răspuns:

Dacă majoritatea oamenilor îți spun că ești frumos, iar tu consideri că esti urât, cel mai probabil este cum spun ceilalți. De multe ori imaginea pe care o avem despre noi este afectată de cât de multă încredere avem în noi, de anumite traume, de educație, de personalitate etc.

| Jjhgh explică (pentru RavenNymph):

Cum pot trece peste traume fara pshiolog? Sunt mai timid nu in tot deauna dar sunt

| RavenNymph a răspuns (pentru Jjhgh):

Încearcă să lucrezi la tine, să îți pui punctele tari la înaintare și, de fapt, să conștientizezi că le ai. Iar dacă ceva nu te bucura la tine, fă cumva să compensezi. Dacă, de exemplu, nu iti place că ai cateva kg in plus, îmbracă-te cu ceva care să le ascundă, lucrează la personalitatea ta, fi un om mai bun, o prezență plăcută pentru ceilalți și îți garantez că nimeni nu îți va observa așa zisele defecte.